Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Účinné cvičenie pod dohľadom trénera

VEDA NA DOSAH

ilustračné foto /strečing/

Fitliner Training je inovatívny aplikačný systém, určený na rezerváciu osobných tréningov cez web kameru a vo fitness centrách. Hlavným zameraním je aplikovanie „15 minútovky“ do IT a telekomunikačných spoločností, ktoré majú sedavých zamestnancov s cieľom zvýšenia produktivity ich práce. „15 minútovka“ je povinné cvičenie počas pracovnej doby v zasadacej miestnosti pred projektorom, kde na druhej strane obrazovky vedú tréning profesionálne fitness inštruktorky, so zameraním na odreagovanie sa a uvoľnenie chrbtice. Cieľom mladých autorov tohto projektu pre rok 2017 a 2018 je expanzia na európsky trh.

Projekt si našiel svoje miesto rámci startupového inkubátora Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). Postúpil doň už v roku 2016. Zakladateľ Peter Budzák sa zároveň stal finalistom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ.Pre koho je vlastne Fitliner určený? Ako uvádzajú jeho autori, systém spája profesionálneho trénera, ktorý vedie tréning na jednej strane a cvičencov na druhej strane. „Je určený všetkým cvičencom, ktorí sa nechcú pri domácom tréningu zraniť zlou technikou a zároveň chcú zvýšiť jeho efektivitu na maximum práve odborným dohľadom a vedením. Po prihlásení sa a zaplatení mesačného predplatného sa užívateľom sprístupní v sekcii rezervácie tlačidlo na okamžitý vstup do videokonferenčnej miestnosti, kde čaká tréner.“ Je tu tiež možnosť rezervovať si individuálnu konzultáciu s trénerom a dohodnúť si s ním konkrétny čas. „Náš tím sa neustále rozširuje o akreditovaných trénerov a obchodníkov, ktorí chcú profitovať na zisku a zároveň tým pomôcť tisícom cvičencov po celom svete cítiť sa lepšie, začať žiť nový život v novom tele,“ uvádzajú tvorcovia v popise projektu.Ako teda vyzerá tréning s Fitliner? Fitliner tréneri pracujú z domu; užívateľ môže byť kdekoľvek, v kancelárii, na pláži alebo aj v pohodlnej obývačke.

Stačí sa prihlásiť, dobiť si kredity, ktorými si rezervuje presný čas s trénerom a už len dvoma kliknutiami vstúpi do videokonferenčnej miestnosti, cez ktorú sa s ním uvidí. „Počas celého tréningu bude tréner využívať všetky svoje skúsenosti na to, aby ťa dokonale viedol k správnej technike cvikov bez zranenia, s čím bude súvisieť tvoje rýchle dosiahnutie cieľa. Stačí ti notebook, tablet alebo smartphone, stabilný internet a chuť začať na sebe makať,“ vyzývajú autori užívateľov tohto unikátneho spôsobu regulovania hmotnosti a správnej životosprávy.

Systém Fitliner Training tiež ponúka inteligentné recepty, ktoré pomôžu s výpočtami množstva surovín pre prípravu daného receptu na základe cieľa, ktorý užívateľ má, t. j. či chce schudnúť alebo pribrať.

„Nezáleží na tom, či máš 5 alebo 99 rokov. Pri cviční na veku nezáleží. Dopraj si jedno cvičenie a uvidíš, že sa ti to zapáči a po mesiaci budeš so sebou spokojný/á. Už nebudeš pociťovať depresie, už sa nebudeš ľutovať a prejedávať, pretože nebudeš mať na to dôvod. Fitliner trénerky pomôžu aj so stravovaním, netreba držať diéty, stačí sa pravidelne stravovať. Neprijmi viac kalórii, ako tvoje telo dokáže spotrebovať a nebudeš priberať,“ hovoria v závere autori projektu.

Práve teraz Startup centrum TUKE ponúka možnosť aj ďalším zaujímavým projektom zapojiť sa už do 6. kola súťaže inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešení. Prihlásiť sa môžu projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe (t. j. v štádiu nápadu), z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoju činnosti na Slovensku.

Startup centrum TUKE ponúka start-upom podporu v rôznej podobe, podľa ich aktuálnych potrieb. Jedná sa predovšetkým o možnosť využívať zdarma priestory v Startup centre TUKE a potrebné prístrojové kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení na univerzite. Ďalej tiež pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov, ako aj expertnú a mentorskú podporu.

 

Podporené projekty, o ktorých sme na portáli VEDA NA DOSAH v minulosti písali

 

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Informácie a foto: Fitliner Training

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky