Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Mladí architekti majú šancu zviditeľniť sa v súťaži INSPIRELI AWARDS

VEDA NA DOSAH

Celosvetový výherca INSPIRELI AWARDS 2016, Giacomo Garziano, University of Florence, Taliansko

Študenti a čerství absolventi odboru architektúra, pozor! Je tu súťaž pre začínajúcich architektov a študentov do 35 rokov, ktorí sa chcú zviditeľniť so svojou prácou. INSPIRELI AWARDS je najväčšia celosvetová súťaž v oblasti architektúry, ktorá umožňuje novým talentom vypovedať svoje príbehy a zvyšovať povedomie o svojom vlastnom pohľade na svet a o tom, ako sa im ho podarí tvoriť. Súťaž združuje talentovaných študentov a absolventov v oblasti dizajnu a architektúry s profesionálmi v obore a poskytuje im fórum pre pripojenie k širokej verejnosti.

Prihlásiť svoje projekty je možné v jednej z dvoch kategórií: Koncept pre koncepčné práce a Realizácia pre už postavené projekty.

Vyhlásenie víťazov 3. ročníka INSPIRELI AWARDS prebehne 26. 4. 2018 na České vysoké učení technické v Prahe (ČVUT) za účasti svetovej architektonickej scény. Víťazstvo v tejto súťaži prináša úžasnú príležitosť predstavenia sa a získania uznania na globálnej úrovni v oblasti architektúry. Už len účasť v súťaži prepája každého súťažiaceho s obrovskou globálnou sieťou osobností v oblasti architektúry a dizajnu.

Víťazovi patrí odmena v podobe softwérovej licencie Licence Archicad v hodnote 10000,00 eur, získa tiež hlavnú trofej – Wings to the Future. Trofej s menom víťaza bude umiestená na domovskej akademickej pôde po dobu jedného roku na oslavu úspechu. Víťazná „živá“ trofej má vyryté mená víťazov všetkých ročníkov INSPIRELI AWARDS a je symbolom dosiahnutého úspechu.

Víťaz získava uznanie a počas celého roka aktívnu PR propagáciu od INSPIRELI v obchodných časopisoch, brožúrach ana webových stránkach, ďalej tiež jeden rok profesionálneho mentoringu poskytnutého odborníkom z poroty INSPIRELI AWARDS. Víťaz dostane komentáre k svojim projektom od porotcov, aby zistil, čo sa špičkovým odborníkom z oboru na jeho projekte páči a čo by naopak mohol zlepšiť.

Porota INSPIRELI AWARDS sa skladá z renomovaných architektov z celého sveta. Predsedom je Otto Dvorak z Českej republiky a ďalšími členmi poroty sú odborníci zo Spojeného kráľovstva, Nemecka, Španielska aj Japonska.

V minulých ročníkoch získali prestížnu cenu INSPIRELI AWARDS:

  • Jakub Hoffmann z ČVUT, FA (Česká republika) sa stal celosvetovým výhercom INSPIRELI AWARDS za rok 2015;
  • Giacomo Garziano (Taliansko) bol celosvetovým výhercom INSPIRELI AWARDS 2016.

V aktuálnom ročníku sú vyhlasovaní aj víťazi týždňa. V týždni 15. – 21. januára 2018 sa nimi stali Kristýna Ulrychová, Matouš Juráň, Josef Konečný z České vysoké učení technické v Praze (ČVUT, Česká Republika) so svojim dielom Český ostrovný dom/Czech Off-Grid House.

Víťaz týždňa 15. – 21. januára 2018: Český ostrovný dom/Czech Off-Grid House, autori Kristýna Ulrychová, Matouš Juráň, Josef Konečný z České vysoké učení technické v Praze (ČVUT, Česká Republika), Kategórie projektu – Koncept

 

Viac informácií o súťaži

 

Zdroj informácií a foto: INSPIRELI AWARDS

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky