Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Na IT GALA 2019 odovzdali prestížne ocenenia

Marta Bartošovičová

Ocenení na IT GALA 2019

Na výročnom stretnutí slovenskej komunity informačných technológií IT GALA, ktorého organizátorom je Digital Visions, vydavateľ magazínu PC REVUE a portálu NEXTECH.SK, boli už po devätnástykrát odovzdané prestížne ocenenia v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.  Slávnostné podujatie sa uskutočnilo 3. októbra 2019 v Starej tržnici v Bratislave. 

Okrem hlavnej kategórie, ktorou je  IT Firma roka, boli na IT Gala 2019 odovzdané ocenenia aj v kategóriách IT Osobnosť roka, IT Projekt roka a IT Produkt roka. Po prvýkrát bola vyhlásená aj kategória IT Neo roka, ktorá je zameraná na najdynamickejšie a najinovatívnejšie mladé spoločnosti. V kategórii IT Osobnosť si prevzal ocenenie Radoslav Danilák, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Tachyum, najúspešnejším IT Produktom sa stal softvér Minit, ocenenie IT Projekt získal Bikesharing – verejný bicykel. Historicky prvé ocenenie IT Neo si odniesla spoločnosť Capturing Reality.

IT OSOBNOSŤ ROKA 2019

VíťazDr. Radoslav Danilákom kategórie IT OSOBNOSŤ ROKA sa stal Dr. Radoslav Danilák, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Tachyum, s. r. o. Úspešný podnikateľ a zároveň jeden z najuznávanejších svetových hardvérových architektov vlastní 120 patentov, pričom ďalších 100 čaká na schválenie. Svoje nápady sa rozhodol už v roku 2007 premeniť na realitu vo vlastných startupoch. V roku 2016 založil americko-slovenskú spoločnosť Tachyum, ktorá sa venuje vývoju procesora Prodigy.

IT PRODUKT ROKA 2019

Ocenenie IT Produkt roka 2019 získal softvér Minit od spoločnosti Minit, j. s. a.

Ocenenie IT Produkt roka 2019 získal softvér Minit 

Ocenenie IT PRODUKT ROKA získal process miningový softvér Minit od spoločnosti Minit, j. s. a., ktorý umožňuje inovatívny spôsob analýzy, mapovania a zefektívňovania procesov spoločnosti. Ide o nový prístup, ktorý analyzuje dáta z IT systémov s cieľom získania objektívneho náhľadu do procesov a odhalenia skrytých problémov ukrytých v každodennej prevádzke. Táto nová formy analýzy eliminuje subjektivitu či chyby zavinené ľudským faktorom a zároveň umožňuje systematické zlepšovanie procesov.

IT PROJEKT ROKA 2019

Ocenenie v kategórii IT projekt roka 2019 získal projekt Verejný bicykel

Ocenenie v kategórii IT projekt roka 2019 získal projekt Verejný bicykel

V kategórii IT PROJEKT ROKA zvíťazil projekt Bikesharing – verejný bicykel, ANTIK Telecom s. r. o. Požičiavanie bicyklov s možnosťou ponechať bicykel kdekoľvek. V prvej fáze v roku 2019 sa umiestnilo do ulíc Košíc a ďalších troch slovenských miest 1000 bicyklov, ktoré zatraktívňujú život v meste a prinášajú dostupnú alternatívu pre každodenné cesty do práce a zábavu. Cieľovo sa plánuje pokrytie 30 slovenských miest s dostupnosťou pre milión obyvateľov Slovenska.

IT NEO ROKA 2019

Zástupca spoločnosti Capturing Reality si prevzal ocenenie IT Neo roka 2019

Zástupca spoločnosti Capturing Reality si prevzal ocenenie IT Neo roka 2019

V novej kategórii IT NEO ROKA zvíťazila spoločnosť Capturing Reality, ktorá sa venuje vytváraniu 3D modelov z fotografií a laserových skenov. Rebríček pripravujú spoločnosti Eterus Capital, Crowdberry a Kinstellar. Dôraz sa kladie na dynamiku – vysoký medziročný rast a expanziu na nové geografické trhy s prihliadnutím na dĺžku existencie spoločnosti, zároveň na výnimočné kvalitatívne ukazovatele, pričom k rozhodujúcim patria inovatívnosť produktu alebo riešenia, pracovných postupov, pracovného prostredia a práce so zamestnancami, nový spôsob prístupu k zákazníkovi, resp. konečnému užívateľovi produktu, spoločenský prínos, výnimočný postoj k sociálnej zodpovednosti a environmentálny rozmer.

IT FIRMA ROKA 2019

Generálny riaditeľ API Maroš Ďurík odovzdal ocenenie IT firma roka 2019 Ivane Molnárovej, riaditeľke spoločnosti Profesia

Generálny riaditeľ API Maroš Ďurík odovzdal ocenenie IT firma roka 2019 Ivane Molnárovej, riaditeľke spoločnosti Profesia

Víťaznou firmou v kategórii IT FIRMA ROKA 2019 sa už po druhý krát stala Profesia, s. r. o., ktorej riaditeľkou  je Ivana Molnárová. Táto firma zvíťazila aj v 2018. Spoločnosť Profesia pôsobí na slovenskom trhu od roku 1997 a mnohí ju vnímajú len ako platformu práce pre zamestnancov a zamestnávateľov. Za firmu pôsobiacu v IT priemysle ju považuje málokto. „Je pravdou, že ľudia vnímajú našu spoločnosť najmä vďaka najväčšiemu pracovnému portálu na Slovensku,“ potvrdila Ivana Molnárová. Profesia je slovenská technologická spoločnosť, venuje sa najmä vývoju produktov a služieb určených pre trh práce. Prináša kvalitné online riešenia a pomáha spájať ľudí hľadajúcich prácu s tými, ktorí ju ponúkajú. „Profesia má dnes vyše 100 zamestnancov a už dávno sa všetko netočí len okolo tohto webu. V našom portfóliu sú aj portály Platy.sk, Edujobs.sk, HR nástroj Mark, festivaly príležitostí Profesia days, anketa Najzamestnávateľ a mnoho iného,“ vysvetlila riaditeľka spoločnosti.

Rebríček zostavujú spoločnosti Across Private Investments, FinStat a Digital Visions (NEXTECH/PC REVUE).

Spracovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroje: PC Revue a Across Private Investments

Foto: PC Revue – IT GALA

 

Vedecký kaleidoskop

 

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky