Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Hľadá spôsob ako uľahčiť využívanie kaderníckych služieb

VEDA NA DOSAH

ilustračné foto

Cieľom jej projektu je zefektívniť a konečným spôsobom uľahčiť využívanie kaderníckych služieb pre zákazníka, ako aj poskytovateľa týchto služieb. Chce dať šancu najmä mladým, absolventom stredných kaderníckych škôl, talentom, ktorí majú tieto zručnosti a nemajú možnosť nadobudnúť prax alebo prejaviť svoje nadanie. Nemajú miesto, kde by propagovali svoje služby a ďalej sa rozvíjali. Taký je stručný opis projektu Moniky Medveckej, ktorý bol vybraný do 1. tréningovej periódy programu Playpark Bratislava. Má tak na pol roka miesto v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (InQb).

„Žijeme uponáhľaným životným trendom a niekedy nám počas dňa ostane naozaj len kúsok času (či už obedná prestávka alebo cestou z práce či na pracovnej ceste), s ktorým by sme chceli plnohodnotne naložiť. Takým je aj odskočenie si ku kaderníkovi. Z môjho pozorovania a aj z vlastnej praxe mi na trhu chýba niečo ako komplexný zoznam kaderníckych salónov (vzhľadom na región, v ktorom by sa konkrétny klient nachádzal), ktorý by ponúkal a aktualizoval voľný termín a klient by si to pomocou aplikácie alebo webovej stránky vedel ´booknuť´ presne na čas a miesto, v ktorom sa práve nachádza. Zo strany poskytovateľa služby by vedel prípadné voľné termíny ihneď ponúknuť, a to prehľadne,“ vysvetľuje autorka nápadu.

Z vlastnej skúsenosti a pozorovania v pracovnom prostredí vie, že je to niečo, čo chýba na Slovensku aj v Českej republike. „Neustále googlenie a obvolávanie salónov by takéto komplexné riešenie naše pátranie uľahčilo a hlavne ušetrilo čas.“

Vďaka Playparku a jeho možnostiam na workshopoch sa Monika Medvecká chce vzdelávať, smerovať a napájať na ďalšie podnety a tak riešiť otázky, ktoré sa počas jej cesty budú vynárať. „V mojom projekte som vo fáze prieskumu v teréne salónov a konzultácií s programátorom. Dotiahnuť je dôležité hlavne prieskum na trhu, čo je časovo trošku náročné.“

************************************************

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). Je to miesto pre zvyšovanie zručností budúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 regiónoch EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

O vstup do Playparku sa môžu uchádzať študenti stredných a vysokých škôl, absolventi vysokých škôl, budúci podnikatelia a iní nepodnikatelia s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek projektu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Playpark Bratislava 12 vybraným účastníkom ponúka miesto na 6 mesiacov v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora STU v Bratislave (InQb), sedem praktických workshopov podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v zahraničí, osobné poradenstvo pre ďalší rozvoj podnikania a tiež účasť na medzinárodnom Playpark pitching finals.

Stačí, ak uchádzač pri vstupe do Playparku Bratislava deklaruje svoj záväzok absolvovať tréningový program a využívať výhody poskytované v rámci tohto programu za účelom skvalitnenia a rozšírenia svojho vedomostného obzoru v podnikateľskej oblasti a zároveň nasmerovať svoj inovatívny zámer k dosiahnutiu hlavných výstupov programu. Počas účasti v 1. tréningovej perióde Playparku Bratislava má úspešný uchádzač za úlohu napísať podnikateľský plán, ktorý spolu s pitch videom a účasťou na lokálnej súťaži podnikateľských nápadov, prípadne účasťou na Playpark pitching finals v Stuttgarte, budú hlavnými výstupmi.

V rámci 1. tréningovej periódy je možné prihlásiť sa do 1. novembra 2017. Pre výzvy do 2. (jar – leto 2018) a 3. (jeseň 2018 – jar 2019) tréningovej periódy treba sledovať informačné kanály partnerov projektu.

Viac informácií o projekte

 

Informácie poskytola: Monika Medvecká

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky