Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

FoxBox – všetko, čo k predaju potrebujete

VEDA NA DOSAH

ilustračné foto /pokladňa/

Nový typ pokladničného systému vo forme aplikácie pre „múdre“ zariadenia ako sú mobily a tablety. To je projekt FoxBox; užívatelia tohto systému si ho jednoducho môžu stiahnuť do svojho telefónu či tabletu a môžu začať predávať. Jeho intuitívna a prehľadná grafika pomôže zrýchliť celý proces účtovania a vďaka mnohým funkciám ako je sladové hospodárstvo, import a export dát, štatistiky predaja alebo sledovanie aktivít zamestnancov, umožní získať lepší prehľad o podnikaní užívateľov. Pokladňu si môžu napojiť aj na množstvo programov, ktoré už pri podnikaní používajú a tak šetria čas, peniaze a vyvarujú sa zbytočného stresu.

Aj tento projekt sa dostal do startupového Inkubátora Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). „Našim cieľom je dať podnikateľom nástroj, ktorý im uľahčí nielen každodenný život, ale dá im aj spätnú väzbu o ich aktivitách a celom podnikaní na jednom mieste. Vďaka tomu vedia lepšie a efektívnejšie nakupovať zásoby, cieliť reklamu, riadiť procesy, a teda zlepšovať celé svoje podnikanie,“ uvádzajú autori projektu.

V tomto roku zožali významný úspech, keď postúpili medzi vybrané start-upy na Pitch & Grill v rámci konferencie Forbes 30 pod 30. V minulom roku sa projekt stal finalistom 4. kola súťaže inovatívnych nápadov Startup centra TUKE a tiež víťazom súťaže ACE Creative – Creative Business Cup 2016 Slovakia. Rok predtým to bola účasť na Slovak Venture Capital Fóre 2015 a FoxBox bol tiež finalistom akceleračného programu Booster 2015.

Projekt FoxBox nesie so sebou slogan „všetko, čo k predaju potrebujete“ a svojim užívateľom ponúka prehľad o predaji, ako aj štatistiky o zákazníkoch a najpredávanejších produktoch, akceptujte kreditné karty, má k dispozícii tlačené potvrdenky a pokladnicu (v súlade s legislatívou Slovenskej republiky).

Čo všetko vlastne FoxBox dokáže? Sú to predovšetkým platby kartou s mobilom a tabletom, zaručuje plnohodnotnú náhradu pokladničných systémov, tiež skladové hospodárstvo, vernostný systém a v neposlednom rade prehľadný pokladničný systém.

*********************************************

Aj ďalšie zaujímavé projekty majú šancu prebojovať sa do inkubátora TUKE. Práve teraz Startup centrum ponúka možnosť zapojiť sa do 6. kola súťaže inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešení. Prihlásiť sa môžu projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe (t. j. v štádiu nápadu), z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoju činnosti na Slovensku. Stačí mať nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, resp. mať projekt v štádiu, kedy je pripravený na rýchly rast a potrebuje na to vhodné podmienky.

Startup centrum TUKE ponúka start-upom podporu v rôznej podobe, podľa ich aktuálnych potrieb. Ide predovšetkým o možnosť využívať zdarma priestory v Startup centre TUKE a potrebné prístrojové kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení na univerzite. Ďalej tiež pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov, ako aj expertnú a mentorskú podporu.

Do súťaže sa dá prihlasovať celoročne. Každých 6 mesiacov prebieha výber nových start-upov. Prihlášky do 6. kola súťaže môžete zasielať do 14. septembra 2017. Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci alebo tímy s nápadom v rannom štádiu vývoja. Pri vypĺňaní registračného formuláru je potrebné zodpovedať základné otázky ohľadom inovácie, jej prínosu a porovnania s existujúcou konkurenciou (inými slovami, mať prehľad, čo už vo svete existuje). Nápad by mal mať potenciál presadiť sa v budúcnosti na trhu v podobe služby alebo produktu.

Do súťaže sa môžu zapojiť aj právnické osoby – obmedzenia sa v tomto smere nekladú. Pokiaľ by bol váš nápad alebo projekt rozvinutý natoľko, že mu Startup centrum TUKE nemá v čom poskytnúť podporu, odborná komisia, ktorá posudzuje prihlášky, vás môže odporučiť priamo do Inkubátora TUKE, kde pôsobia inovatívne firmy.

 

Podporené projekty, o ktorých sme na portáli VEDA NA DOSAH v minulosti písali

 

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Informácie: FoxBox 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky