Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Ako čo najviac zjednodušiť spätnú väzbu

VEDA NA DOSAH

projekt Feedbacker

Najjednoduchší on-line nástroj spätnej väzby, ktorý funguje na princípe hashtagu, napríklad #euba20, #fei11, a zadáva sa na webovej stránke feedbacker.sk. Následne sa zobrazí spojenie BestFeedbackForm™ -,dve krátke textové polia bez vsugerovaných otázok a NetPromoterScore. Tieto tri údaje postačia na rýchle vyhodnotenie a získanie potrebných dát. Navyše tým, že proces zadávania je tak krátky, no obsiahly, dosahuje sa tak najlepší pomer medzi počtom vyplnení a dát z toho získaných.

Ako vysvetľuje Peter Paluš, CoFounder spoločnosti, ktorá zastrešuje projekt Feedbacker, spätná väzba je neverejná, vidí ju len adresát a existuje možnosť, aby bola anonymná. No v prípade záujmu môže adresát zanechať meno či email. „Nápad vznikol ako veľa iných nápadov: Create the things you wish existed. Povedal som to bratovi, ktorý je študent na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a nakódoval prvú verziu. Ukázali sme ju ľudom, klientom a v súčasnosti to používajú už stovky klientov, ktorým chodia tisíce feedbackov, na základe ktorých sa môžu neustále zlepšovať,“ hovorí spoluzakladateľ.

Tento on-line nástroj spätnej väzby je inovatívny v maximálnej jednoduchosti, pohodlnosti pre užívateľova aj v benefitoch pre človeka, čo si feedback vyžiadal. „Mini inovácia spočíva aj v našom PosolstvoDňa™ -, po odoslaní feedbacku zobrazíme citát, anekdotu alebo vtip na pobavenie a spríjemnenie dňa. Každému človeku sa zobrazí niečo iné, a tým chceme motivovať na každodenné použitie pri rôznych príležitostiach,“ hovorí Peter Paluš.

Komu je vlastne Feedbacker určený? Jeho spoluzakladateľ približuje, že slúži najmä trom skupinám ľudí. Za prvé, tým ktorým spätnú väzbu doteraz nenapadlo používať, ďalej tým, ktorí používajú dlhé komplikované googleforms, ktoré sa nedajú používať v reálnom čase a majú nízku vyplnenosť, a po tretie tým, ktorí používajú dlhé nemoderné neekologické papierové feedback formuláre.

V rámci segmentov je Feedbacker využiteľný najmä pre firmy, korporácie, organizátorov eventov, workshopov, konferencií, ale i pedagógov či lektorov, resp. kohokoľvek, kto prichádza do kontaktu s ľuďmi a mohol by získať informácie ako robiť veci lepšie a neustále sa zlepšovať. Skrátka je využiteľný vo všetkých B2B oblastiach, ktoré majú zákazníkov, návštevníkov alebo klientov.

„Na základe skvelých výsledkov na slovenskom a českom trhu dokončujeme anglickú globálnu verziu feedbeo.com, s ktorou ideme na univerzity Ivy League, platená služba bude pre pedagógov na Harvarde, Cambridge, Yale, Princeton, Oxford, Stanford, MIT ,“ pripomína CoFounder.

Peter Paluš ešte uvádza, že prvých 1 000 slovenských a českých pedagógov má službu zadarmo, môžu napísať na hello@feedbacker.sk a realizačnýtím im všetko potrebné rád vytvorí.

 

Informácie poskytol: Peter Paluš, spoluzakladateľ Feedbacker

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: ZVČ

 

Tento inovatívny projekt bol predstavený v rámci 4. ročníka networkingo­vého podujatia TECH INNO DAY, ktoré sa konalo začiatkom apríla 2017 na Fakulte informatiky a informačných technológií v Mlynskej doline, Bratislava.

TECH INNO DAY organizoval opäť Univerzitný technologický inkubátor STU v Bratislave, ktorý patrí medzi prvé univerzitné inkubátory na Slovensku. Počas 11 rokov svojej existencie podporil rozbeh už viac ako 50 inovatívnych firiem. 

„Podujatie TECH INNO DAY vzniklo pre to, aby sme zvýšili povedomie o zaujímavých projektoch študentov a technologických start-upov. Zároveň ponúka priestor na networking a získanie zaujímavých kontaktov pre firmy aj študentov,“ hovorí Lenka Bednárová, vedúca Univerzitného technologického inkubátora STU v Bratislave.

 

ZOZNAM VŠETKÝCH VYSTAVOVATEĽOV – originálnych študentských projektov z STU a inovatívnych firiem

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky