Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Viete, čo je eko? Zapojte sa do EkoKvízu a hrajte o eko ceny!

VEDA NA DOSAH

Myslíte si, že viete, ako správne chrániť životné prostredie? Zapojte sa na Deň Zeme do EkoKvízu a zistite, ako na tom v skutočnosti ste. 

Zdroj: EkoKvíz

Zdroj: Edukácia@Internet

EkoKvíz je celoslovenský vedomostný online kvíz, ktorého cieľom je pozitívne motivovať všetkých Slovákov a všetky Slovensky k tomu, aby sa správali ekologickejšie a brali väčší ohľad na planétu. Vďaka kvízu si všetci môžeme bezplatne a hravou formou vyskúšať, čo vieme o environmentálnych témach.

„Celý náš tím si uvedomuje urgentnosť a závažnosť súčasnej klimatickej krízy, ktorá bude s postupom času iba naberať na dôležitosti. Preto prichádzame s inovatívnou pomôckou EkoKvízom, vďaka ktorému sa na Slovensku môže rozšíriť povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia,” hovorí Peter Baláž, koordinátor o. z. Edukácia@Internet, ktoré kvíz organizuje.

Kvíz bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 22. 4. (Deň Zeme) do 21. 5. 2021 a je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

Do kvízu sa dá zapojiť na stránke ekokviz.eu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Okrem nových vedomostí môžete získať aj hodnotné, no najmä ekologické ceny, napríklad renovovaný notebook v hodnote 500 eur od techsavers, knihy o ekológii od neziskovej organizácie Znepokojené matky či batohy s recyklovanými kancelárskymi pomôckami od Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Ukážka otázok z EkoKvízu, ktorý odštartuje na Deň Zeme. Zdroj: Edukácia@Internet

Záštitu nad EkoKvízom prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Ladislav Miko, poslanci Európskeho parlamentu Michal Wiezik, Vladimír Bilčík a Martin Hojsík. Ambasádorkami EkoKvízu sa stali známe influencerky Nikoleta Kováčová (Surová Dcérka), Katarína Peterová (Ekoistky) a Petra Slezáková (Zero Waste Slovakia).

Organizátorom podujatia je medzinárodná mládežnícka organizácia Edukácia@Internet (E@I), ktorá realizuje online vzdelávacie portály zamerané na interkultúrne vzdelávanie, jazyky a environmentálne témy.

(TL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky