Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Máte jedinečný nápad? Prihláste sa do súťaže PowerUp!

Marta Bartošovičová

Zakladáte start-up alebo vediete malú či strednú firmu, ktorá rieši inovácie v oblasti energetiky, inteligentných technológií alebo mobility? Zapojte sa do výzvy PowerUP! Challenge a získajte finančnú podporu až vo výške 65 tisíc eur.

Ocenení finalisti PowerUp! Challenge 2019

Výzva je určená inovatívnym firmám zo strednej a východnej Európy. Je otvorená pre všetky nové a jedinečné nápady z oblasti energetiky, mobility, čistých technológií, alebo inteligentných miest. Nezáleží na tom, či máte iba nápad, hľadáte ďalšieho zákazníka, alebo plánujete rozšírenie trhu. Šance sú vyrovnané, o postupe rozhodujú inovácie. Prihlásiť sa môžete do 5. marca 2020.

Investície a dobré rady

Mladé slovenské firmy – startupy, podniky vo fáze škálovania, ale aj malé a stredné podniky z oblasti energetiky, majú aj v tomto roku príležitosť predstaviť svoje inovácie na európskom inovačnom pódiu a zabojovať o titul Startup roka, finančnú cenu až do výšky 65 tisíc eur, ale aj o miliónové investície. Súťažiaci budú tiež zapojení do programu Business Bootcamps©, kde im medzinárodní odborníci z praxe poskytnú pomoc v strategickom plánovaní, prezentačných zručnostiach či ochrane duševného vlastníctva.
Organizátorom Power Up! Challenge je InnoEnergy, ktorú na Slovensku zastrešuje Civitta Slovakia. Vyhľadáva potenciálne investície a pripravuje slovenské startupy na vstup do akceleračného programu InnoEnergy.

Prepojenia pre budúcnosť

EIT InnoEnergy je najväčší investičný fond a akcelerátor v oblasti energetiky v Európe. Jeho cieľom je podporovať inovácie a budovať komunity inovátorov v oblastiach ako energetická efektívnosť, inteligentné budovy a mestá, skladovanie energie či obnoviteľné zdroje. Zároveň je inovačnou platformou, ktorá podporuje a investuje do inovácií v každej fáze ich vývoja – od vzniku ideí až po vstup na trh. Pomocou svojej celoeurópskej siete partnerov spája inovátorov a výskumníkov v priemysle, podnikateľov s trhmi a nádejných absolventov škôl s firmami.

Spoločnosti, ktoré uspejú a dostanú sa do siete InnoEnergy, získajú okrem iného pomoc pri technologickom rozvoji, plánovaní pilotov, ale aj pri vstupe na medzinárodný trh a získavaní financovania. Jedným z príkladov investícií spoločnosti je firma Northvolt, najväčší výrobca li-ion batérií v Európe, ktorá má v súčasnosti hodnotu 1,6 miliardy eur.

Víťazom súťaže PowerUp! 2019 bola spoločnosť Danubia Nanotech na čele s Patrikom Križanským

Víťazom súťaže PowerUp! 2019 bola spoločnosť Danubia Nanotech na čele s Patrikom Križanským

2019: Hlavnú cenu získala slovenská firma Danubia Nanotech

Slovenské firmy môžu aj tento rok nadviazať na úspech Slovenska v roku 2019 v poľskom meste Krakov, kde v konkurencii 300 startupov z 24 európskych krajín zvíťazila spoločnosť Danubia NanoTech z Bratislavy. Presadila sa s grafénovým teplotným senzorom, ktorý sa môže v budúcnosti uplatniť napríklad v elektromobiloch.

„Vlastnosti grafénu umožňujú, že náš senzor je oproti existujúcim technológiám na trhu ľahší, lacnejší, môže merať na väčších plochách a vďaka aplikácii na adhezívnej fólii sa dá ľahšie nasadiť na batériové články. Elektromobilita je trend budúcnosti a preto veríme, že ich senzor sa stane súčasťou moderných batérií,“ povedal Patrik Križanský, konateľ spoločnosti Danubia NanoTech.

„Z pohľadu poroty bol dôležitý najmä potenciál nápadu uspieť na trhu v globálnom meradle. Posudzovali sme aj možnosti dlhodobého rozvoja produktov a služieb postavených na nápade súťažiacich, dodal Lukasz Frydrych, investičný manažér InnoEnergy.

Prihlasovanie je otvorené do 5. marca 2020 na webovej stránke InnoEnergy.

Záujemcovia zo Slovenska môžu kontaktovať tím Civitta Slovensko.

Marta Bartošovičová

Zdroj foto: powerup.innoenergy.com

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky