Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Trnava nesklamala!

Antónia Germanovová

Vedecká show v Trnave

Tento týždeň sa v priestoroch MTF STU v Trnave uskutočnila už tretia zo série Vedeckých show Michaela Londesborougha. Túto show pre Vás v rámci projektu PopVaT – Popularizácia vedy a techniky na Slovensku pripravilo Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR. Michaelova Vedecká show dokáže zaujať všetky vekové skupiny. Dôkazom toho je veľká účasť vo všetkých troch mestách, kde doteraz show prebehla – Bratislava, Žilina a Trnava.

Show, prejav a najmä pokusy návštevníkov nadchli. Na prvej prednáške Tajomstvo energie, ktorá sa konala doobeda, študenti zaplnili celú aulu, pričom mnoho ľudí bolo ochotných prestáť celé predstavenie.

Vedecká show v TrnaveV druhej časti show s názvom Špióni, raketové palivá, drogy a mikroelektronika: úžasná chémia boranov!, určenej najmä odbornej verejnosti, Michael vysvetľoval dostatočne zrozumiteľne, vzhľadom na zložitosť témy. Najmä jeho prepojenie vedy a pokusov, napomohli k tomu, aby komplikované vedecké fakty pretavil do jednoduchých, ale pôsobivých experimentov. Týchto experimentov sa mohli zúčastniť aj žiaci a dospelí z publika, čo ich nepochybne veľmi bavilo. Poobednej prednášky sa zúčastnili najmä doktorandi a lektori z vysokých škôl.

Celkovo boli obidve show veľmi zábavné a najmä poučné, toho dôkazom je aj to, že diváci Michaelovi kládli rôzne otázky ešte desiatky minút po ukončení jeho show. Ak budete mať čas, zájdite sa na jednu z ďalších Vedeckých show pozrieť. Bližšie informácie o pripravovaných podujatiach a možnosť registrácie nájdete na stránke www.ncpvat.sk v sekcii Popularizačné podujatia.

 

Autor a foto: Antónia Germanovová

Uverejnila: BK

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky