Výzva / celé Slovensko

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma!

Plagát: Superpočítač Devana

Superpočítač Devana. Zdroj: eurocc.nscc.sk


Toto podujatie už prebehlo.

Získajte prístup bezplatný prístup k vysokovýkonnej výpočtovej technike, ktorá vám umožní rýchlo a efektívne vykonávať aj tie najnáročnejšie výpočtové úlohy.

Ako môžem získať prístup k superpočítaču Devana

Získanie bezplatného prístupu k Devane je jednoduché. Stačí kontaktovať HPC tím, poslať základné informácie o firme a jej aktivitách cez formulár. Neváhajte a využite túto jedinečnú príležitosť na zlepšenie svojich produktov, zefektívnenie procesov a zrýchlenie výskumu a vývoja projektov.

Pre koho je výzva určená

Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.

O počítači Devana

Najnovší slovenský HPC systém, ktorý nesie meno Devana, má celkový výkon 800 TFlop/s a je momentálne najvýkonnejším verejne prístupným HPC zariadením v krajine. Devana okrem univerzálnej CPU časti, vhodnej pre štandardné simulácie a aplikácie ponúka aj akcelerované prostredie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre prácu s umelou inteligenciou (AI) a strojovým učením (ML). Profesionálny HPC tím je pripravený podporiť firmy pri prenose dát a aplikácií a ukázať ich zamestnancom, ako na to.

Čo všetko môže firma získať vďaka tejto príležitosti?

  • Bezplatný prístup k vysokovýkonnej výpočtovej technike, ktorá vám umožní rýchlo a efektívne vykonávať aj tie najnáročnejšie výpočtové úlohy.
  • Zjednodušený prístup k HPC cez webové rozhranie pomocou Open OnDemand pre všetkých, ktorí neovládapú prácu v linux prostredí a príkazovom riadku.
  • AI/ML computing v HPC prostredí: Devana vám umožní vyskúšať využitie viacerých GPU akcelerátorov paralelne pre trénovanie rozsiahlych modelov.
  • Interaktívne počítanie – Jupyter Notebook, Devana Desktop.
  • Spracovanie dát – RStudio server.
  • Kontajnerizačná platforma Singularity.
  • Multifyzikálne simulácie pomocou populárneho balíka Ansys.

Viac info

https://eurocc.nscc.sk/vyuzite-slovensky-superpocitac-devana-a-hpc-sluzby-zdarma/