Výstava / Bratislava

Trojvýstava v obchodnom centre VIVO!

Plagát výstav: Trojvýstava v obchodnom centre VIVO!

Trojvýstava v obchodnom centre VIVO! Zdroj: FB VIVO Bratislava


Toto podujatie už prebehlo.

Kedy a kde sa výstavy uskutočnia

Podujatie sa uskutoční od 1. júna 2023 do 31. júla 2023 v nákupnom centre VIVO!, ktoré sa nachádza na Vajnorskej ulici 100 v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Vstup voľný!

Na čo sa môžete tešiť

Digitálne nebo

Výstava zahŕňa historickú výpočtovú techniku, ktorá vytvárala základy pre dnešné počítače. SMEP o. z. predstavuje momenty vývoja a výroby výpočtovej techniky na Slovensku, s dôrazom na roky 1976 – 1977, keď vznikol systém malých elektronických počítačov.

Cieľom je priblížiť verejnosti technologický pokrok a inšpirovať mladých študentov informatiky a tiež zozbierať a prezentovať počítače a elektroniku predovšetkým tú, ktorá bola vyvíjaná a vyrábaná na Slovensku a umožniť ľuďom zoznámiť sa s touto technikou, čo môže mnohých inšpirovať, učiť aj zabaviť. Zároveň však prezentovať aj generáciu šikovných ľudí, ktorá toto vytvorila.

Interaktívna výstava Kyvadlo

Interaktívna výstava Kyvadlo – vedecká hračka, ktorú pripravilo banskobystrické občianske združenie Vedecká hračka, prezentuje vedecké hračky, ktorými možno priblížiť najmä fyzikálne zákonitosti a technické fenomény.

Wireless Word

Putovná výstava Wireless World je venovaná významnej slovenskej osobnosti – Jozefovi Murgašovi. Expozícia prezentuje jeho výskum a objavy v rámci rádiotelegrafie a bezdrôtovej komunikácie. Výstava Jozef Murgaš – bezdrôtový svet bude v OC VIVO! umiestnená do 30. júla 2023.

Viac info

Pozvánka na trojvýstavu (.png)

https://vivo-shopping.com/sk/bratislava/novinky-and-podujatia/digitalne-nebo