Súťaž / celé Slovensko

Misia Mars 4


Toto podujatie už prebehlo.

Vedeli by ste prežiť v extrémnych podmienkach? Pripravte posádku astronautov na simulovanú marťanskú misiu. Navrhnite projekt a možno práve ten váš zrealizujú pod vedením svetoznámej astrobiologičky Dr. Michaely Musilovej vo výskumnej stanici LunAres, jedinej v Európe.

Termín súťaže

Zapojte sa v termíne 15. marca – 15. mája 2022 do súťaže ako jednotlivec alebo tím maximálne štyroch študentov pod vedením odborného garanta a vyhrajte hodnotné ceny pre Vás aj Vašu školu. Zaregistrujte sa elektronicky na stránke www.misiamars.sk, kde nájdete podrobné informácie k celej súťaži. Každý súťažiaci získa po registrácii štartovací balíček s darčekovými predmetmi.

Čo je Misia Mars a pre koho je súťaž určená?

Misia Mars je prestížna náučná súťaž pre stredoškolských študentov s celosvetovým ohlasom, ktorú organizujú Slovenské elektrárne. Spolupracujú s astrobiologičkou Dr. Michaelou Musilovou a viacerými partnermi, ako sú Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA), Amavet, Centrum vedecko-technických informácií, magazín o vede a technike Quark, portál Veda na dosahVedátor či prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella.

Víťazný projekt zrealizuje v júli 2022 posádka simulovanej marťanskej misie pod vedením Dr. Michaely Musilovej a riaditeľa výskumnej vesmírnej stanice LunAres, Leszka Orzechowskeho, v jedinom zariadení tohto druhu v Európe.

Vytvorte za asistencie svojho učiteľa vedecko-technický projekt, ktorý budú môcť využiť astronauti na simulovaných marťanských misiách. Projekt je potrebné predstaviť v dvojminútovom videu formou ústnej prezentácie alebo zdokumentovaním postupu jeho realizácie a video nahrať do online formulára na www.misiamars.sk.

Päť najlepších projektov, ktoré vyberie odborná porota, predstavia ich autori v zábavno-vzdelávacom centre Energoland v Mochovciach 2. júna 2022. Na základe prezentácií jednotlivých tímov rozhodne porota o konečnom umiestnení, všetkých päť tímov vyhrá atraktívne ceny.

Čo môžete vyhrať?

1. miesto

Výlet do jedinej výskumnej stanice v Európe, Lunares, v Poľsku, kde víťazi osobne odovzdajú svoj projekt posádke simulovanej misie, ktorá ho zrealizuje začiatkom júla 2022.

K programu patrí návšteva jedného z najväčších a najlepšie vybavených vedeckých múzeí v Európe, Kopernikovho vedeckého centra, s takmer 450timi interaktívnymi exponátmi. Nevynecháme ani výlet do miest Vroclav a Varšava.

K tomu získate Datart poukážky na nákup v hodnote 300 eur pre učiteľa, 200 eur pre každého študenta v tíme a 200 eur pre školu, ktorá získa aj ročné printové predplatné časopisu Quark.

2. – 5. miesto

Poukážky na nákup v Datarte a aj ročné elektronické predplatné časopisu Quark.

Viac informácií o súťaži

http://www.misiamars.sk/