CVTI SR, Seminár / Bratislava

Grantové financovanie technologických startupov

PPlagát podujatia: Grantové financovanie technologických startupov

Grantové financovanie technologických startupov. Zdroj: eraportal.sk


Toto podujatie už prebehlo.

Pozývame vás na informačný seminár s názvom Grantové financovanie technologických startupov. Na seminári poskytneme prehľad nenávratných finančných možností (grantov) a podporných služieb, ktoré môžu slovenské technologické startupy využiť, aby svoje inovatívne myšlienky overili u potenciálnych zákazníkov, úspešne dotiahli inovatívne produkty alebo služby na trh a zvýšili tak hodnotu firmy pred vstupom investorov. Zároveň sa v panelovej diskusii porozprávame, ako najlepšie pripraviť startup na využitie a načasovanie grantového financovania, ako zladiť granty s investíciami a tiež si povieme tipy a rady, ako pripraviť stratégiu startupu pre rast (aj) prostredníctvom nenávratnej podpory.

Kedy a kde sa podujatie uskutoční

Seminár sa uskutoční 18. mája 2023 od 13.00 do 16.30 hod. v priestoroch CVTI SR, Lamačská 8A, Bratislava.

Na podujatie sa zaregistrujte v spodnej časti stránky eraportal.sk.

Program

Prezentácie: Prehľad grantových možností pre technologické startupy na Slovensku

  • Verejné grantové prostriedky pre startupy z EÚ (program Horizont Európa)
  • Podpora startupov v rámci Plánu obnovy, Výskumná a inovačná autorita (VAIA)
  • Špecifické bezplatné služby pre technologické startupy a podpora pri príprave návrhov projektov

Panelová diskusia: Ako rozvíjať technologické startupy s využitím grantového financovania

Prednášajúci

  • Peter Szuttor (moderátor) je národný kontaktný bod pre pre Európsku radu pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE) z Národnej kancelárie Horizontu Európa.
  • Ivan Filus pomáha zakladateľom inovatívnych technologických startupov vstúpiť na trh s novými produktami a rásť. Je konzultantom BIC Bratislava a MSIC Ostrava, slovenským národným kontaktným bodom pre Európsku radu pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE), manažér slovenského zastúpenia siete Enterprise Europe Network, spoluarchitekt inovačných ekosystémov v SR a finančných schém pre technologické firmy.
  • Katarína Paštrnák, project lead v G-Force, VC fonde, ktorý celosvetovo investuje do začínajúcich climate-tech startupov. G-Force okrem investície poskytuje startupom v spolupráci s Founders Factory 6-mesačný support program. 
  • Pavol Turčina, CEO GOSPACE LABS, vedie slovenský technologický startup, ktorý prináša revolučný prístup k mestskému parkovaniu. Projekt digitálneho parkovania Fleximodo získal financovanie vďaka prestížnemu národnému oceneniu Seal of Excellence.
  • Peter Kilián, COO firmy MultiplexDX, ktorej hlavným cieľom je odstrániť nesprávnu diagnostiku rakoviny zavedením presných, kvantitatívnych a dostupných diagnostických testov, ktoré umožnia personalizovanú liečbu pacienta. MultiplexDX je prvou slovenskou firmou, ktorá získala európsky grant EIC Accelerator v pilotnej schéme EK.

Viac info a program

https://eraportal.sk/podujatia/infoseminar-grantove-financovanie-technologickych-startupov/