Konferencia DRONTEX 2024 je odbornou platformou na zdieľanie skúseností a informácií medzi odborníkmi na bezpilotné technológie, zástupcami štátnych inštitúcií a neziskových organizácií z krajín Európskej Únie, ktorých cieľom je podpora rozvoja dronovej ekonomiky.
Drony sú budúcnosť. Čoraz častejšie sa používajú v rôznych segmentoch, od priemyslu cez služby, až po štátnu správu. V súčasnej bezpečnostnej situácii sú nástrojom boja, ale zároveň príležitosťou pre elimináciu hrozieb.
Konferencia DRONTEX opäť vytvorí priestor pre diskusiu o týchto témach. Zároveň ponúkne aj možnosť pre zdieľanie skúseností a vytváranie nových spoluprác.
Kedy a kde sa konferencia DRONTEX 2024 uskutoční
Konferencia DRONTEX 2024 sa uskutoční v termíne 16. – 17. októbra 2024 v priestoroch národnej kultúrnej pamiatky Elektrárňa Piešťany na Slovensku (Staničná 51, Piešťany).
Vstupenky na osobnú účasť alebo live stream si zakúpite cez https://registration-drontex.eu/sk/.
Program
Prvý deň – 16. októbra 2024
Program prvého dňa konferencie bude rozdelený do tematických okruhov:
- Manažment bezpilotnej prevádzky v EU
- Pokročilé dronové služby
- Vývoj a výskum bezpilotných technológií
Predstavitelia Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva (EASA), Európskej Komisie, Eurocontrol, Leteckých navigačných služieb z Českej republiky (ŘLP ČR) a Poľska (PANSA) budú prezentovať aktuálny stav a vývoj bezpilotnej prevádzky v kontexte rozširujúcich sa možností a počtu dronov vo vzdušnom priestore.
Zástupcovia súkromného sektora sa vo svojich prezentáciach zamerajú na inšpekcie podzemných priestorov, vedení vysokého napätia, či tvorbu 3D modelov pomocou dronov, ako aj lety bez vizuálneho kontaktu (BVLOS) a ich využitie v praxi. Výsledky najnovších výskumov autonómneho použitia dronov budú prezentovať vedci z významných európskych univerzít a vedeckých tímov zo Švédska, Dánska a Česka.
Druhý deň – 17. októbra 2024
Druhý deň konferencie bude venovaný bezpečnostným výzvam spojeným s dronmi, či už v podobe hrozieb zo vzduchu a ich eliminácii, ako aj nasadeniu dronov pri ochrane objektov, či hraníc.
Spíkri otvoria aj témy kyberbezpečnosti a autonómnych bezpilotných systémov určených pre špeciálne misie, či nasadenia dronov pri záchrane životov.