Exkurzia, Workshop / Modrý Kameň

Deň hrania v SR

Grafika podujatia: Deň hrania v SR

Deň hrania v SR. Zdroj: FB Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Hrad Modrý Kameň


Toto podujatie už prebehlo.

Pozývame Vás na oslavu Svetového dňa hrania. Strávte tento deň v našom múzeu a jeho okolí. Sprístupnené budú expozície aj výstavy. Pre najmenších návštevníkov vytvoríme v kaštieli „hračkovisko“.

Kedy a kde sa Deň hrania uskutoční

Podujatia v rámci Dňa hrania sa uskutočnia v sobotu 23. septembra 2023 v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na Hrade Modrý Kameň, Zámocká 1, Modrý Kameň.

Na čo sa môžete tešiť

Zoznámime Vás s hrami a hračkami od praveku po súčasnosť.

Podujatie pripravujeme v spolupráci s Vedecká hračka, O.Z. Každý návštevník bude mať možnosť vyrobiť „Möbiov pásik“ – nosnú hračku 14. Dňa hrania v SR.

Pozvanie do múzea hračiek prijalo aj naše/vaše obľúbené Teátro Neline. Divadelné predstavenie so začiatkom o 11:00 a 14:00 hod „Janko Polienko“ je spojené s tvorivým workshopom.

O Dni hrania v SR

23. 9. 2023 – štvrtú septembrovú sobotu – ignorujte televízor, počítač či akúkoľvek robotu! Všetci hraví, deti, mamy, tatkovia a starkí, veselými hrami zaplňte kluby, dvory, parky!

V predposlednú septembrovú sobotu 23. 9. 2023 sa bezpečne bavme, hrajme sami, avšak radšej v kolektíve blízkych, kolegov či známych, radujme sa, rozhýbme telá, ruky, mozgy, zmeňme sa na hrajúce sa deti. Pripomeňme si význam a dôležitosť hrania v živote každého človeka.

Vedecká hračka, o. z., ako vyhlasovateľ 14. Dňa hrania v SR odmení vedeckou hračkou všetkých autorov, ktorí do 30. 9. 2023 pošlú obrázok alebo video vlastnoručne zhotoveného pásika z nepapierového materiálu.

Viac info

https://www.facebook.com/events/135664136241461/
https://www.vedeckahracka.sk/