CVTI SR, Prednáška / Bratislava

Budúcnosť konverzácie? Sociálny robot ako spoločník s diagnostickými schopnosťami


Toto podujatie už prebehlo.

Kde a kedy sa prednáška uskutoční

Vo štvrtok 25. januára o 17.00 hod. v CVTI SR na Lamačskej ceste 8A v Bratislave.

Téma

Dnešná technológia nám uľahčuje bežné činnosti tým, že poslúcha naše hlasové povely. Na to, aby stroj mohol komunikovať s človekom, používa rozpoznávanie a syntézu reči. Vďaka tomu prečíta emócie, ba dokonca diagnostikuje ochorenie. Ako prebieha komunikácia medzi človekom a sociálnym robotom? Aké sú kroky od rozpoznania reči až po syntézu reči? Ako vie robot identifikovať emócie a stres v hlase a ako sa učí hovoriť s emóciou? Odpovede na tieto otázky sa dozvieme vo Vede v CENTRE.

Prednáška sa bude zároveň streamovať a záznam z nej bude neskôr dostupný na YouTube CVTI SR. Ak vás táto téma zaujala, otázky k nej posielajte do 24. januára 2024 na e-mail ncpvat@cvtisr.sk. Vstup na podujatie je voľný.

Prednášajúci

Mgr. Róbert Sabo, PhD., je vedeckým pracovníkom Ústavu informatiky Slovenskej akadémie vied. Získal magisterský titul v odbore slovenský jazyk a literatúra na Univerzite Komenského v Bratislave a doktorský titul obhájil v oblasti počítačovej lingvistiky na Jazykovednom ústave Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied.

Viac info

Všetky informácie o podujatí nájdete na portáli VND v sekcii Veda v CENTRE a vo Facebook udalosti.