Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

V septembri oslavujeme Európsky deň jazykov

VEDA NA DOSAH

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov pripravuje Európska komisia a Štátny pedagogický ústav Bratislava v spolupráci s jazykovými inštitútmi niekoľko aktivít, ktoré určite stoja za pozornosť.

Ilustračný obrázok, Zdroj: istockphoto.com

Hlavným cieľom tohto dňa je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa učili viac jazykov. Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 27. septembra už od roku 2001. Vznikol z iniciatívy Rady Európy, ktorá zdôrazňuje, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho porozumenia medzi rozličnými kultúrami a patrí do bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.

Súťaž: Európsky deň jazykov 2020 na našej škole

Chystáte sa zorganizovať oslavu Európskeho dňa jazykov na vašej škole? Nezabudnite svoje aktivity natočiť alebo nafotiť a poslať nám ich spolu s krátkym opisom (max. 1 A4)  do 30. októbra. Do súťaže sa môžu zapojiť učitelia a žiaci základných škôl (1. kategória) a stredných škôl (2. kategória). Traja ocenení v každej kategórii získajú poukaz na nákup cudzojazyčnej literatúry (v hodnote 400, 300 a 200 eur). Podrobnosti o súťaži uverejníme začiatkom septembra na stránkach:

https://ec.europa.eu/slovakia/education/languages_sk a www.statpedu.sk.

Európsky deň jazykov online

V dňoch od 7. do 9. októbra 2020 sa môžete zapojiť do jazykových hodín a interaktívnych seminárov online. V dopoludňajších hodinách sa žiaci dozvedia zaujímavosti o jednotlivých jazykoch a krajinách vrátane krátkych ukážok jazyka. Popoludnie bude vyhradené pre učiteľov cudzích jazykov. Program jednotlivých dní uverejníme koncom septembra na stránkach:

https://ec.europa.eu/slovakia/education/languages_sk a www.statpedu.sk.

Zdroj: Tlačová správa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky