Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Navštívte výstavu k 75. výročiu OSN

VEDA NA DOSAH

Organizácia spojených národov (OSN) oslavuje tento rok svoje sedemdesiate piate narodeniny. Viete však, ktorí významní Slováci prispeli k jej vzniku?

OSN, Zdroj: iSTOCK

Ak nie, nezmeškajte výstavu, ktorá sa koná do 15. októbra na Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Panelovú výstavu 75. výročie OSN a Slovensko pripravil Historický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) spolu s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Autorom výstavy je doktor Slavomír Michálek z Historického ústavu SAV. Na osemnástich paneloch predstavuje počiatky OSN od prvých konferencií spojencov počas druhej svetovej vojny až po súčasnosť, pričom sa zameriava aj na úspešné programy medzinárodnej spolupráce.

Konferencia 50 štátov protihitlerovskej koalície v San Franciscu (apríl – jún 1945), ktorej výsledkom bolo založenie OSN. Na fotografii je zasadnutie Koordinačného výboru konferencie, ktorého členom bol aj československý diplomat Ján Papánek (tretí vľavo vpredu) a ktorý tak patrí medzi 14 autorov záverečného textu Charty OSN, Zdroj: Slavomír Michálek, Historický ústav SAV

Konferencia 50 štátov protihitlerovskej koalície v San Franciscu (apríl – jún 1945), ktorej výsledkom bolo založenie OSN. Na fotografii je zasadnutie Koordinačného výboru konferencie, ktorého členom bol aj československý diplomat Ján Papánek (tretí vľavo vpredu), ktorý tak patrí medzi 14 autorov záverečného textu Charty OSN, Zdroj: Slavomír Michálek, Historický ústav SAV.

Výstava je prístupná na Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice v Bratislave na Vnetúrskej 11 počas otváracích hodín knižnice do 15. októbra.

Zdroj: Tlačová správa SAV

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky