Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Začína sa druhý ročník hry LingvaKvíz

VEDA NA DOSAH

Hra prebieha od 24. septembra do 23. októbra 2021. Ponúka zlepšenie jazykových znalostí hravou formou a bezplatne. A navyše možno vyhrať hodnotné ceny!

Logo LingvaKvízu – otáznik v bubline, pozadie obloha a oblaky. Zdroj: LK_CVTI SR

Ilustračný obrázok: Zdroj: LingvaKvíz; Canva; CVTI SR

LingvaKvíz je celoslovenský vedomostný online kvíz, ktorý bude prebiehať celý mesiac na stránke https://kviz.lingvafest.sk. Jeho druhý ročník zároveň pripomína tohtoročný Európsky deň jazykov (26. 9.).

LingvaKvíz je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no môže sa doň zapojiť každý, kto sa o tieto témy zaujíma. Hrá sa jednoducho, dokonca si ho po registrácii môžu hráči bezplatne urobiť, koľkokrát chcú. V priebehu trvania kvízu si tak môžu zasúťažiť o 140 cien, napríklad o jazykový pobyt v Kanade v hodnote 620 eur, notebook, smartfóny, čítačky kníh a mnoho ďalších výhier.

Účastníkom bude v každej hre ponúknutých 12 otázok, pričom vždy len jedna z možností je správna. Na každú otázku budú mať maximálne 20 sekúnd. Cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov, a zlepšiť si tak svoje vedomosti a zároveň postavenie vo finálnej tabuľke. Do kvízu sa možno zapojiť pomocou smartfónu či počítača, riešiť sa dá buď priamo, teda prostredníctvom vyššie uvedenej stránky, alebo cez mobilnú aplikáciu.

Organizátorom podujatia je medzinárodná mládežnícka organizácia Edukácia@Internet (E@I), ktorá realizuje online vzdelávacie portály, zamerané na interkultúrne vzdelávanie, jazyky, technológie a environmentálne témy. Spoluorganizátormi sú taktiež Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a EPALE – Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe.

Ambasádorkou tohto projektu sa stala známa moderátorka Adela Vinczeová, ktorá ovláda viacero jazykov na veľmi dobrej úrovni a uvedomuje si, že znalosť jazykov je v súčasnom svete potrebná.

Koordinátor o. z. Edukácia@Internet Peter Baláž takto opisuje svoje pocity pred začiatkom LingvaKvízu: „Celý náš tím si uvedomuje urgentnosť a závažnosť jazykovej situácie na Slovensku, a preto prichádzame s inovatívnym riešením v podobe LingvaKvízu, vďaka ktorému sa na Slovensku môže výraznejšie rozšíriť povedomie o dôležitosti učenia sa cudzích jazykov. Veríme, že náš kvíz bude pre hráčov prínosný a že sa pri ňom skvelo zabavia. Zároveň majú aj šancu získať veľmi zaujímavé ceny. Tak prečo to neskúsiť?“

Týmto by sme vás taktiež chceli pozvať na sledovanie slávnostného otvorenia LingvaKvízu, ktoré sa bude konať online naživo na Facebooku v deň spustenia kvízu (24. 9.) o 10.00. Slávnostné otvorenie je možné sledovať po kliknutí na tento odkaz.

Zdroj: Tlačová správa LingvaKvíz
(GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky