Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Prvý ročník online Lingvakvízu zožal na Slovensku úspech

Tamara Leontievová

Do celoslovenského jazykového online kvízu sa zapojilo v pilotnom ročníku 4 550 ľudí, súťažiaci odohrali 155 953 hier. Víťaz kvízu získal 8-týždňový kurz angličtiny v Kanade v hodnote 870 kanadských dolárov.

Ilustračné foto: LingvaKvíz. Zdroj: iStockphoto.com, logo LingvaKvíz

„Vznik online kvízu podnietila celosvetová pandémia, pôvodne sme mali v pláne organizovať tretí ročník najväčšieho jazykového festivalu na Slovensku s názvom LingvaFest,“ hovorí Peter Roman, PR manažér kvízu z občianskeho združenia Edukácia@Internet. Vzhľadom na situáciu sa tím jazykových nadšencov rozhodol pre online aktivitu a zdá sa, že toto rozhodnutie bolo správne.

Počas mesačného trvania sa do LingvaKvízu zapojili stovky hráčov, ktorých organizátori priebežne žrebovali a odmeňovali menšími cenami. Víťazi na prvých priečkach, ktorí správne a najrýchlejšie zodpovedali najviac otázok, sa môžu tešiť z 8-týždňového kurzu angličtiny v Kanade, online videokurzu Kľúč k jazykom alebo elektronickej čítačky.

„Najväčšia návštevnosť bola na Slovensku, no kvízu sa zúčastnili ľudia z 39 krajín. Pomer zapojených mužov a žien bol veľmi vyrovnaný (muži 54 percent, ženy 46 percent). Sme veľmi radi, že sa nám podarilo osloviť veľmi vyrovnane všetky vekové skupiny, najviac hráčov (33,5 percenta) bolo vo veku 25 – 34 rokov,“ dodáva Peter Roman.

Dodáva, že spätná väzba súťažiacich bola mimoriadne pozitívna a organizátori tento ročník vnímajú ako vynikajúci odrazový mostík pre budúci ročník a aktivity, ktoré by sa okrem cudzích jazykov mohli zameriavať aj na iné dôležité témy.

Súťažný kvíz sa už hrať nedá. Ak si však chcete otestovať svoje znalosti jazykov len tak pre zábavu, tak smelo do toho! V spolupráci s LingvaKvízom sme pre vás pripravili tematické kvízy o jazykoch, na ktorých si môžete odskúšať svoje schopnosti:

 

Zdroj: TS LingvaKvíz

 

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky