Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Začína sa Týždeň slovenských knižníc 2015

VEDA NA DOSAH

Bratislava: Týždeň slovenských knižníc (TSK) sa uskutoční v dňoch 23. – 28. marca a mottom jeho už 16. ročníka je „Knižnice pre všetkých“. Cieľom TSK je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí. Organizátormi podujatia sú Slovenská asociácia knižníc (SAK) a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK). Ambasádorom Týždňa slovenských knižníc 2015 bude Ján Gallovič, člen činohry Slovenského národného divadla.

Slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc 2015 sa uskutoční 23. marca 2015 o 13.00 hod. v Divadle Jána Palárika na Trojičnom námestí 2 v Trnave a bude spojené s odovzdaním ceny Slovenskej asociácie knižníc SAKAČIK niektorej z členských knižníc za jej aktívnu činnosť, resp. za prípravu významného podujatia alebo uskutočnenia významného činu v roku 2014.

Vyvrcholením TSK 2015 bude podujatie na podporu čítania detí Noc s Andersenom vo verejných a školských knižniciach zo všetkých regiónov Slovenska v piatok 27. marca 2015. Slovenské deti sa zapoja do významného medzinárodného podujatia pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy v deň narodenín dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Podujatie od roku 2006 koordinuje Spolok slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK).  Jubilejný 10. ročník Noci s Andersenom na Slovensku prekonal minuloročný rekord – aktuálne je prihlásených už 231 „spacích miest“ vo všetkých regiónoch Slovenska s celkovým počtom takmer 10 600 detí. Organizátori očakávajú, že v rokoch 2006 – 2015 bude dosiahnutá  účasť viac ako 50 000 detí na takmer 1 500 „spacích miestach“ vo verejných a školských knižniciach na celom Slovensku..

Partneri podujatia vydavateľstvo Slovart a kníhkupectvo Martinus rozdelia medzi 51 verejných a školských knižníc z celého Slovenska (krajské, mestské aj obecné) takmer 2 000 eur v podobe poukážok, za ktoré si budú môcť nakúpiť knihy podľa vlastného výberu. Viac informácií nájdete na: http://www.sakba.sk/?page=tsk

Zdroj: Mediálny servis, referát styku s médiami MK SR

Uverejnila: BK

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky