Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Zabavte sa a hrajte o ceny. LingvaKvíz štartuje už tento piatok

Tamara Leontievová

Oslávte Európsky deň jazykov zábavne! Zapojte sa do celoslovenského online jazykového kvízu, zlepšite si svoje jazykové znalosti a hrajte o vecné ceny v hodnote 5 tisíc eur.

Ilustračné foto. Zdroj: iStockphoto.com

LingvaKvíz štartuje už tento piatok, t. j. 25. septembra, teda deň pred Európskym dňom jazykov. Na webovej stránke https://kviz.lingvafest.sk/ alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá bude od piatku dostupná na Google Play, sa budete môcť do kvízu zadarmo zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra.

Pripravených je pre vás viac ako 1000 otázok, pričom každé kolo kvízu z nich ponúkne 12 náhodných. Otázky pokrývajú 12 kategórií a na každú z nich budete mať 12 sekúnd. Cieľom kvízu je odpovedať správne a čo najrýchlejšie, vďaka čomu budete mať možnosť zbierať body a získať umiestnenie v cieľovej tabuľke.

Na konci kvízu vyhrá vecné ceny najlepších 100 hráčov, no každý týždeň budú odmenení aj traja náhodne vyžrebovaní súťažiaci. Máte teda šancu vyhrať, aj keď vám kvíz príliš nepôjde. Celkovo tak máte šancu súťažiť až o 112 cien v hodnote 5 tisíc eur.

 „V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť, preto sme chceli motivovať ľudí k učeniu sa cudzích jazykov aj v súčasnej neľahkej dobe,“ hovorí Peter Baláž, koordinátor občianskeho združenia Edukácia@Internet, ktoré kvíz organizuje.

Viete, koľko úradných jazykov má Juhoafrická republika a čo znamená španielsky výraz poco loco? Spomeniete si, podľa akého vzoru sa v slovenčine skloňuje slovo princezná? Ak áno, gratulujeme. Ak nie, nevadí, LingvaKvíz totiž nie je o „známkovaní“, ale o zábave a radosti z jazykov.

  • O čo ide? ONLINE KVÍZ dostupný na webe alebo v aplikácii.
  • Pre koho? Zapojiť sa môže každý, kto má viac ako 16 rokov.
  • Kedy? Každý deň od 25. septembra do 24. októbra.
  • Ako? Stačí sa zaregistrovať a odpovedať na 12 otázok v každom kole.
  • Prečo? Pre radosť z hry a skvelé ceny, ktoré čakajú na najlepších, ale aj na tých, ktorí sa „len“ zapojili.

KLIKNITE NA OBRÁZOK A OTESTUJTE SA:

(TL)
Zdroj: Tlačová správa Edukácia@Internet

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky