Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Vrecúška N.E.N.A. handmade majú aj ekologickú stránku

VEDA NA DOSAH

Vrecúška N.E.N.A. handmade

Handmade vrecká na chrbát šité v rôznych rozmeroch a motívoch, ako aj z rôznych recyklovaných materiálov sú určené najmä ako doplnok k oblečeniu pre ženy. Ako popisuje zakladateľka projektu N.E.N.A. handmade Veronika Gregová, cieľom bolo vytvoriť produkt, ktorý sa bude vyznačovať svojou jednoduchosťou, jednoduchým dizajnom a praktickosťou.

„Pridanou hodnou by mala byť ekologická stránka, pri ktorej by sme chceli využívať odpadové materiály – nevyužité látky z veľkých produkcií, a tak vznikol projekt N.E.N.A handmade vrecúška. S projektom sme začali v menšej miere už pred pár rokmi, kedy sme šili rôzne batôžky a tašky. Ľuďom sa tento nápad začal páčiť, tak sme sa rozhodli vytvoriť produkt, ktorý bude niečím špecifický. Takto vznikli Vrecúška N.E.N.A. handmadevrecúška N.E.N.A. handmade, ktoré sú špecifické jednoduchým dizajnom a praktickosťou.“

Veronika Gregová ďalej vysvetľuje, že zákazníci majú možnosť výberu vlastného návrhu, aby bolo vrecúško presne podľa ich predstáv. „Ďalšou pre nás podstatnou vecou bolo nájsť materiály, ktoré by boli šetrnejšie k životnému prostrediu. Rozhodli sme sa recyklovať odpadové látky z prevádzok, ktoré nenachádzajú ďalšie využitie. V blízkej dobe by sme chceli rozbehnúť projekt, pri ktorom nám zákazníci budú sami môcť darovať materiály (oblečenie a látkové predmety, ktoré nevyužívajú) a na oplátku dostanú zľavu na naše vrecúška.“

Projekt N.E.N.A. handmadeProjekt N.E.N.A. handmade patrí medzi frekventantov 3. tréningovej periódy programu Playpark Bratislava. Jeho predstavitelia od účasti v ňom očakávajú pomoc pri získavaní informácií o postupoch, ktoré by im pomohli dostať značku N.E.N.A. do povedomia ľudí.

*********************************************

Program Playpark Bratislava a jeho 3. tréningová perióda: november 2018 – apríl 2019 ponúka svojim účastníkom jedinečnú možnosť získať miesto v priestore Univerzitného technologického inkubátora STU (InQb) na 6 mesiacov, ďalej účasť na 7 praktických workshopoch podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v siedmich krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v Rijeke, ale aj mentoring a mnohé iné. Vybraní účastníci získajú miesto pre zvyšovanie svojich zručností v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 krajinách EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

Program Playpark je určený študentom stredných a vysokých škôl, absolventom vysokých škôl, budúcim podnikateľom a iným nepodnikateľom s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek programu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Dvaja najúspešnejší účastníci dostanú možnosť prezentovať svoj podnikateľský nápad na medzinárodnom podujatí „Pitching Finals“ vo Viedni na jar 2019!

Traja najúspešnejší účastníci získajú individuálne poradenstvo v rozsahu 10 hodín na účastníka v oblasti ďalšieho rozvoja podnikania od skúseného mentora podľa vlastného výberu.

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network), ktorá podporuje študentov, absolventov vysokých škôl, budúcich podnikateľov a iných nepodnikateľov s inovatívnym podnikateľským nápadom.

 

Informácie a foto poskytla: Veronika Gregová

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky