Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Vedomostné ostrovy 2017

VEDA NA DOSAH

Vedomostný ostrov obsahuje náučne texty z oblasti ekológie, techniky, fyziky a nemčiny

Radi cestujete, dozvedáte sa nové veci a skúmanie nových miest prstom na mape je vašou záľubou? V novom školskom roku pripravila nadácia Volkswagen Slovakia v spolupráci s Agentúrou pre vzdelanie a vedu SEA, nový projekt – Vedomostné ostrovy. Ide o interaktívny kiosk, z ktorého môžu žiaci, ale aj učitelia čerpať mnohé zaujímavé poznatky a inšpirácie. Animovaný ostrov ponúka množstvo interaktívnych vedomostných úloh  z rôznych oblastí. Jednotlivé úlohy sa skrývajú pod lokalitami vyznačenými na mape. Žiaci sa na nich budú môcť otestovať a súťažiť o hodnotné ceny. Úlohy budú poprepájané s reálnym využitím v praxi, vplyvom na životné prostredie, návodmi na domáce pokusy, videami a inými zaujímavosťami. Budú im pomáhať aj pri výbere budúceho povolania.

Súťažiť o 100 interaktívnych kioskov plných zaujímavých vedomostí, veselých testov a bezplatného pripojenia na dva roky môžu všetky základné školy na Slovensku. Okrem kioskov budú všetky školy navyše zapojené aj do súťaže o zaujímavé ceny. Súťaž prebieha od 1. septembra do 16. októbra, kedy je potrebné zaslať on-line žiadosť prostredníctvo webovej stránky nadácie

A aké sú ciele projektu? Jednoznačne podpora inovatívnych foriem vzdelávania na základných školách v rôznych oblastiach. Žiaci si rozšíria vedomosti  napríklad v nemeckom jazyku, ekológii, fyzike, technike a iných. Súčasťou je aj podpora a rozšírenie informačno-komunikačných technológií na školy, ako aj do všetkých regiónoch Slovenska a podporiť teoretické poznatky vzdelávania s praxou.

Viac informácií nájdete na stránke projektu.

 

Pravidlá projektu, Žiadosť a ďalšie informácie

Navštívte stránku Vedomostné ostrovy na facebooku, na ktorej môžete riešiť prvé vedomostné úlohy a súťažiť už teraz…

Vedomostný ostrov obsahuje náučne texty z oblasti ekológie, techniky, fyziky a nemčiny

 

Spracovala: Zuzana Vetrecin Čeplíková, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj a foto: webová stránka súťaže

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky