Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

V Botanickej záhrade UK môžete už po tridsiaty raz spoznávať skalničky

VEDA NA DOSAH

logo UK v Bratislave

Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislave (BZ UK) organizuje aj tento rok pre svojich návštevníkov výstavu skalničiek. V poradí už 30. ročník výstavy, ktorú organizuje BZ UK v spolupráci s Klubom skalničkárov pri BZ UK, sa uskutoční v dňoch 24. až 26. apríla 2015 (piatok – nedeľa).

Skalničky, Foto: Jaroslav BellaTradičná výstava skalničiek bude verejnosti prístupná v priestoroch BZ UK (Botanická 3, Bratislava) od 9.00 do 18.00 hod. V areáli záhrady čakajú na návštevníkov desiatky rozkvitnutých skalničiek na teraskách, vápencovej, andezitovej, bridlicovej, tufovej či čadičovej skalke. Nebudú chýbať exponáty naaranžovaných miniskaliek vhodných aj do menších záhrad, na terasy i balkóny. „Samozrejme, záujemcovia tu môžu využiť i odbornú poradenskú službu, ale taktiež aj si zakúpiť skalničky, dreviny či bonsaje,“ predstavuje výstavu skalničiek riaditeľ Botanickej záhrady UK – RNDr. Jaroslav Bella.

Botanická záhrada UK, ktorá bola založená v januári 1942, je vedecko-pedagogickým pracoviskom Univerzity Komenského v Bratislave, ktorého poslaním je udržovať a rozširovať zbierky živých rastlín, pomáhať vo výchovno-vzdelávacej činnosti odborným školám i pracoviskám a poskytovať odborné informácie širokej verejnosti. Záhrada je otvorená denne od 9.00 do 18.00 hod. Posledný vstup je o 17.30 hod.

Bližšie informácie:

PhDr. Andrea Földváryová

vedúca

Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Univerzita Komenského v Bratislave

www.uniba.sk

www.facebook.com/Comenius.University

Zdroj: Tlačová správa UK v Bratislave

Uverejnila: BK

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky