Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Projekt GC Project má svoje miesto v programe Playpark

VEDA NA DOSAH

práca s materiálom

Značka zameraná na vyrábanie a ručné zdobenie výnimočných kúskov oblečenia, ktoré môžu fungovať vo funkcii šperkov či doplnkov, lebo outfity oživia a dajú im úplne nový nádych. To je projekt GC Project, ktorého autorkou je Katarína Klimentová. Patrí medzi účastníkov programu Playpark, ktorí boli aktuálne vybraní do 2. tréningovej periódy.

„Môj projekt je značka výnimočných bodysuits a crop-topov z elastického tylu. Tieto kúsky sú ručne zdobené flitrami, kamienkami a korálikmi rôznymi technikami, inšpirované dresmi krasokorčuliarok. Toto zdobenie sa nachádza ale iba na rukách, dekolte, chrbte alebo ramenách, takže je to skôr šperk ako odev. Nad týmto nápadom som začala rozmýšľať následkom súčasného trendu festivalového oblečenia a zdobení sa na tvári a tele trblietkami. Je to vhodné pre ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu alebo nechcú nosiť klasické šperky… Alebo sa chcú len jednoducho nejako odlíšiť,“ opisuje svoj projekt Katarína Klimentová.

Ich zákazníci sú pravdepodobne dievčatá od 15 – 25 rokov. „Keďže slovenský trh nie je až tak zvyknutý na extravagantné oblečenie, asi sa budem na začiatku sústrediť aj na zahraničie. V súčasnosti som vo fáze navrhovania modelov a pracujem tiež na lepšom výzore sociálnych sietí ako instagram a vývoji bolgu.“

Viac informácií

ukážka práce s materiálom

*********************************************

Frekventanti 2. tréningovej periódy programu Playpark Bratislava získali miesto v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (InQb).

Druhá tréningová perióda v tomto medzinárodnom programe trvá 6 mesiacov, zapojení tiež získavajú možnosť účasti na 7 praktických workshopoch podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, ďalej 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v Krakove, ale aj mentoring a mnohé iné.

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon, ktorá podporuje študentov, absolventov vysokých škôl, budúcich podnikateľov a iných nepodnikateľov s inovatívnym podnikateľským nápadom.

Je to miesto pre zvyšovanie zručností budúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 regiónoch EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

O vstup do programu Playparku sa môžu uchádzať študenti stredných a vysokých škôl, absolventi vysokých škôl, budúci podnikatelia a iní nepodnikatelia s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek programu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Dvaja najúspešnejší účastníci dostanú možnosť prezentovať svoj podnikateľský nápad na medzinárodnom podujatí „Pitching finals“ v Benátkach v septembri 2018! Traja najúspešnejší účastníci získajú individuálne poradenstvo v rozsahu 10 hodín na účastníka v oblasti ďalšieho rozvoja podnikania od skúseného mentora podľa vlastného výberu.

 

Informácie a foto poskytla: Katarína Klimentová

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR   

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky