Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Podujatie NextStep Science prebehne tento rok online

VEDA NA DOSAH

Objaviť nové kariérne príležitosti v prírodných vedách môžete už 17. 3. 2021 o 17.00.

Ilustračný obrázok, Zdroj: iStockphoto.com

Pracovné prostredie pre študentov prírodných a technických vied na Slovensku nie je ideálne. Ukázať nové príležitosti, ktoré v týchto odboroch sú, sa snaží kariérne podujatie NexStep Science Conference. 

Konferencia sa uskutoční 17. 3. 2021 o 17.00 prostredníctvom aplikácie ZOOM. Vstupenku si záujemcovia môžu zakúpiť online. 

Účastníci získajú cenné informácie nielen o príležitostiach v prírodných vedách, ale tiež v oblasti manažérskych a líderských schopností, ktoré im na trhu práce zvýšia šance.

Počas podujatia sa naučia aj niečo nové o tom, ako sa dá na Slovensku rozbehnúť úspešný diagnostický startup (DNA ERA), ktorý založila absolventka Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského. 

Počas diskusie so zástupcami firiem ENVIEN GROUP a SENSONEO sa dozvedia, ako nás nutnosť konať udržateľne motivuje k inováciám. O tom, ako sa laboratórny objav dostane až k ľuďom vo forme liečiva či vakcíny, porozpráva Katarína Kováčová – konzultantka klinických skúšaní. 

Vo virtuálnych stánkoch (breakout rooms) sa predstavia partneri podujatia SYNKOLA, GHC GENETICS SK a mnohí ďalší, s ktorými budú mať účastníci možnosť sa zoznámiť a porozprávať sa o možnostiach uplatnenia sa. 

Detailnejšie informácie o programe nájdete na webových stránkach NextStep Science. 

Zdroj: NextStep Science

(DK)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky