Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie Falling Walls Lab 2018

VEDA NA DOSAH

Logo Falling Walls Lab Slovakia

Po necelom roku na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie Falling Walls Lab. Ide o inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu inovatívnych myšlienok a výskumných projektov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí. Pripojte sa k inovátorom na Falling Walls Lab Slovakia 2018.

Výnimoční výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, mladých výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov budú môcť prezentovať svoje projekty 31. mája 2018 v národnom finále v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Aj tohto roku nad podujatím prevzal záštitu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Ing. Peter Pellegrini.

FallingsLab Slovakia 2017

Falling Walls Lab Slovakia 2017

Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční 8. novembra 2018 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference 9. novembra 2018. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z akademikov, vedcov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.

Finále Falling Walls Lab Slovakia sa uskutoční 31. mája 2018 popoludní v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Online prihlasovanie je prístupné do 13. mája 2018. Spomedzi prihlásených následne porota vyberie účastníkov národného finále, ktorí budú súťažiť o miesto vo svetovom finále Falling Walls Lab.

Organizátori slovenského finále sú Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská akadémia vied, Učená spoločnosť SAV, SOVVA, DAAD, Slovenská technická univerzita, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline.

Akademickí partneri: Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Partneri: Slovnaft, Matador Group, Ministerstvo zdravotníctva SR, SAPIE – Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku, DB Biotech.

 

Informácie redakcii poskytla Lenka Miller, poverená zastupovaním vedúcej, Oddelenie vzťahov s verejnosťou, Univerzita Komenského v Bratislave.

Ďalšie informácie a online prihláška: http://www.falling-walls.com/lab

Web Falling Walls Lab Slovakia: http://www.fwlslovakia.sk

 

Spracovala a uverejnila: MI, NCP VAT, pri CVTI SR

 

 

 

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky