Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Letná univerzita pre stredoškolákov STU sa začala

VEDA NA DOSAH

ilustračné foto

Slávnostným otvorením na pôde Materiálovotechnologickej fakulty STU sa 7. septembra o 11.00 hod. začal už siedmy ročník Letnej univerzity pre stredoškolákov STU.

Stredoškolákov z celého Slovenska, ktorí by sa po absolvovaní programu letnej univerzity mali stať ambasádormiNa Letnej univerzite STU sa študenti nenudia. STU medzi svojimi spolužiakmi, na pôde STU privítal prodekan Materiálovotechnologickej fakulty STU Ing. Roman Čička, PhD. Na slávnostnom otvorení zazneli potom príhovory rektora STU prof. Ing. Roberta Redhammera, PhD, sponzorov Ing. Miloša Blanárika z Prvej stavebnej sporiteľne a Mgr. Andrei Putalovej, riaditeľky Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR. Vo svojom príhovore Andrea Putalová ocenila túto formu propagácie vysokoškolského štúdia medzi stredoškolákmi, vyzvala študentov, ktorí sa zúčastňujú letnej univerzity, aby potrápili svojimi otázkami vysokoškolských pedagógov a mohli tak – ako ambasádori STU – kvalifikovane informovať svojich spolužiakov o štúdiu na tejto škole.

Po obede začal program pre účastníkov letnej univerzity – spoločné univerzitné prednášky, ktoré zabezpečili skúsení pedagógovia z rôznych fakúlt STU. Na podporenie tímového ducha študentov bol krátko pred večerou aj priestor na športové aktivity. Po večeri pokračoval program workshopmi opäť pod vedením pedágógov STU, napríklad na témy: Ako by mal vyzerať rodinný dom? Zlož, oživ, naprogramuj a používaj! Rozblikaj si svoju LEDku! Postav si svoj nosník, Navrhni si vlastný pavilón, Laboratórium majstra N, Učíme sa hackovať, Staň sa investorom.

Program Letnej univerzity STU bude pokračovať až do stredy striedavo na fakultách STU v Bratislave a Trnave. Plánované ukončenie akcie je na rektoráte STU v stredu o 15.00 hod.

 

Autor: Vlado Ješko, CVTI SR

Uverejnila: ZČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky