Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Koncom októbra sa uskutoční štvrtý ročník podujatia TEDxBratislavaWomen

VEDA NA DOSAH

Talkshow menšieho formátu z dielne TEDx oslávi všetkých, ktorí kráčajú vpred k naplneniu svojich snov a ideí.

Na TEDxBratislavaWomen 2023 sa predstaví aj špičková svetová astronómka Eva Lilly. Zdroj: TEDxBratislava

Na TEDxBratislavaWomen 2023 sa predstaví aj špičková svetová astronómka Eva Lilly. Zdroj: TEDxBratislava

V sobotu 28. októbra 2023 sa v kinosále Slovenskej národnej galérie uskutoční po dvojročnej prestávke štvrtý ročník podujatia TEDxBratislavaWomen. Talkshow menšieho formátu z dielne TEDxBratislava sa bude niesť v téme Dva kroky vpred. Uctí si všetkých, ktorí kráčajú odvážne vpred k naplneniu svojich snov a ideí a v ústrety lepšej budúcnosti, rovnako ako tých, ktorí odhaľujú a pripomínajú minulosť, ktorú by sme už nemali viac opakovať.

K prvým odhaleným rečníčkam a rečníkom podujatia patrí slovenská fyzička Eva Lilly, špičková svetová astronómka, ktorá pracuje v americkom akademickom prostredí a píše a realizuje projekty financované NASA na Havaji.

Druhou spíkerkou bude redaktorka Soňa Jánošová, ktorá návštevníkom a návštevníčkam vysvetlí, prečo je dôležité venovať pozornosť nielen vonkajšiemu dianiu či politike, ale aj témam neprávom nazývaným „ženské” a často odkladaným na okraj.

Trojicu prvých odhalených rečníkov uzatvorí predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter, ktorý bude hovoriť o známej, no málo komunikovanej problematike zo ženského sveta.

Počas prestávky medzi jednotlivými vystúpeniami zaznie slam poetry v podaní Niko Nagy.

Okrem živých vystúpení rečníčok a rečníkov budú na podujatí premietané výstupy toho najlepšieho z globálnej konferencie TEDWomen v Palm Springs. Živé vystúpenia rečníčok a rečníkov, moderované diskusie a všetky sprievodné aktivity budú prebiehať v slovenskom jazyku. Premietané videá si budú môcť návštevníci a návštevníčky pozrieť v anglickom jazyku so slovenskými titulkami.

Podujatie TEDxBratislavaWomen 2023 organizuje skupina dobrovoľníkov združená okolo TEDxBratislava, najväčšieho a zároveň najstaršieho TEDx podujatia na Slovensku.

Aktuálny ročník talkshow sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava Matúša Valla.

Zdroj: TS TEDxBratislava

(af)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky