Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

F3 už pozná svojich víťazov!

VEDA NA DOSAH

3. ročník Festivalu fyzikálnych filmov – otvorenie

Festival fyzikálnych filmov organizuje nezisková organizácia P-MAT, n.o. v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Primárny cieľom podujatia je propagovať fyziku ako vedu medzi študentmi a smerom k širokej verejnosti.

Kto sa mohol do súťaže zapojiť? Žiaci základných a stredných škôl. Ako? Prostredníctvom vlastných natočených videí, ako to už z oficiálneho názvu podujatia vyplýva, s fyzikálnou tematikou (fyzikálne javy vrátane osobností či inštitúcií venujúcich sa fyzike) a trvaním maximálne do 7 minút.

Tento ročník obsahoval aj nový prvok. Návštevníci mali možnosť zúčastniť sa prednášky RNDr. Dušana Chorváta, PhD., z Medzinárodného laserového centra s názvom „Lasery – od fikcie k skutočnosti“.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov bolo o 15.30 hod. v Kine Lumière. V kategórii ZŠ zvíťazil dokument s názvom Tajomstvo bŕzd. Víťazným filmom kategórie SŠ sa stal film Zemiaková elektráreň. Príspevok Hustá párty zvíťazil v kategórii krátky film. Cenu divákov získal film Ako zjesť mesiac?

Spracovala: Bibiana Kubašková

Foto: Marta Bartošovičová, CVTI SR

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky