Výskumníci z Ústavu molekulárnej biomedicíny Lekárskej fakulty UK v Bratislave sa predstavili na podujatí s názvom Streda s molekulárnou biomedicínou vo viacerých kratších prednáškach. Prezentovali, ako intenzívne sa menia rôzne aspekty medicíny vďaka novým poznatkom a inováciám v molekulárnej biológii a genetike. Streda s molekulárnou biomedicínou sa uskutočnila v stredu 11. novembra 2015 ako jedno z podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015 v Centre vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste 8/A v Bratislave.
Podujatie prinieslo verejnosti vysvetlenie, prečo sa netreba báť, ale naopak, tešiť sa z toho, čo dnes vieme urobiť s DNA – od čítania, cez cielené zmeny až po vytvorenie novej DNA.
Výskumníci z Ústavu molekulárnej biomedicíny Lekárskej fakulty UK v Bratislave prezentovali, ako intenzívne sa menia rôzne aspekty medicíny vďaka novým poznatkom a inováciám v molekulárnej biológii a genetike. O genetickej prognostike prednášal Peter Celec, problematiku diagnostiky priblížila Barbora Izrael Vlková. Využitie génovej terapie objasnil Roman Gardlík. Čo je to fágová terapia prezradila Ľubomíra Tóthová a o aplikácii molekulárnej biomedicíny v klinickej praxi hovoril Július Hodosy.
Podrobnejšie o jednotlivých prednáškach sa dozviete z fotoreportáže uverejnenej v e-novinách NCP VaT – Vedecký kaleidoskop
Spracovala: Mária Izakovičová
Foto: Alena Oravcová
Uverejnila: BK