Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Motýlia show

VEDA NA DOSAH

Obrázok motýľa, Autor: UPJŠ v Košiciach

Výstava Motýle exotických trópov začína 22. mája 2015Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach. V poradí ôsmy ročník výstavy potrvá až do 30. júna. Denne, vždy v čase od 9.00 do 17.00 hod. sa vám predstaví viac ako 100 druhov motýľov. Máte tak jedinečnú možnosť vzhliadnuť liahnuť sa a lietať približne 3000 jedincov.

„Predstavované druhy motýľov pochádzajú z tropických oblastí Ameriky, Ázie, Austrálie a Afriky. Kukly sú nakúpené z chovateľskej farmy vo Veľkej Británii a budú dovezené v niekoľkých termínoch, aby počas výstavy návštevníci mohli vidieť čo najviac rôznych druhov. Návštevník bude mať zážitok nielen z pestrofarebných lietajúcich motýľov, ale aj z kukiel a bezprostredného zrodu motýľa,“ hovorí riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, doc. RNDr. Sergej Mochnacký, CSc.

Novinkou tohtoročnej výstavy budú špeciálne pripravené liahne. „Nové liahne nám umožnia oproti minulosti skvalitniť liahnutie motýľov a zabezpečiť zdravšie a silnejšie jedince aj v prípade ochladenia. To sa presvedčivo prejavilo už v prípravnom období. Motýle sa veľmi úspešne liahnu už týždeň pred oficiálnym otvorením pre verejnosť, aby bolo možné od prvého dňa ponúknuť pekný zážitok našim návštevníkom“, vysvetľuje Ing. Robert Gregorek, PhD., vedúci oddelenia dekoratívnej flóry Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Zaujímate sa o motýle a radi fotografujete? Tak neotáľajte a zapojte sa do súťaže o najkrajšiu fotografiu exotického motýľa zhotovenú počas tohtoročnej výstavy.

Zdroj a foto: Tlačová správa UPJŠ v Košiciach

Spracovala: Bibiana Kubašková

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky