Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Aurelium sa opäť otvára, príďte sa dotknúť vedy

VEDA NA DOSAH

Od utorka 11. mája 2021 bude Zážitkové centrum vedy Aurelium opäť otvorené pre verejnosť.

Zážitkové centrum vedy Aurelium. Zdroj: Martina Ivičič

Pre Aurelium je 11. máj významným dňom, pretože v tento deň sa narodil prof. Ing. Aurel Stodola (11. máj 1859 až 25. december 1942). Centrum vedy Aurelium bolo pomenované po tomto významnom slovenskom vedcovi svetového formátu.

„Dotyk sa v posledných mesiacoch začal vnímať ako rizikový faktor. Keďže v Aureliu spoznávajú ľudia vedu práve prostredníctvom dotyku, museli sme sa precízne pripraviť na to, aby bola naša prevádzka pre návštevníkov bezpečná,“ hovorí špecialistka na PR z centra vedy Martina Ivičič.

V pracovných dňoch okrem pondelka bude Aurelium otvorené od 13.00 h do 18.00 h. V sobotu, keď zvyknú Aurelium navštevovať najmä rodiny, bude otvorené od 10.00h do 18.00 h.

„Tešíme sa na návštevníkov, ktorí majú po dlhšej dobe možnosť opäť spoznávať vedu zábavnou formou. Aby sme vyšli v ústrety školopovinným žiakom a študentom, upravili sme naše otváracie hodiny,“ ozrejmuje vedúci centra Martin Smeja.

Sprístupnenie zážitkového centra pre verejnosť je spojené s aktuálnymi hygienickými opatreniami. Povinnosťou je nosenie ochranného rúška, dezinfekcia rúk pri vstupe, dodržiavanie bezpečného odstupu medzi návštevníkmi a meranie teploty. Na dodržiavanie ochranných a hygienických opatrení budú dbať školení lektori.

Otváracie hodiny sú uverejnené na stránkach Zážitkového centra vedy Aurelium.

Zdroj: Tlačová správa ZCV Aurelium

(MAT)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky