Workshop /

workshop|MicroPython&elektornika vo Fablabe (2017-11)


Toto podujatie už prebehlo.

MicroPython&elektornika: WiFi, IoT a domáca automatizácia
15. 11. 2017 v čase od 17:30 do 19:30
Fablab Slovensko, Ilkovičova 8, 841 04 Bratislava, Slovakia

 

Na workshope môžete získať prehľad o využívaní WiFi komunikácie v elektronike pre účely IoT a domácej automatizácie. Naprogramujeme si jednoduchý web server, vďaka ktorému budeme vedieť čítať hodnoty zo senzorov (napr. teplomer) na mobile či počítači. Zároveň budeme cez WiFi ovládať LED svetlá.

Na workshop nie sú potrebné predchádzajúce znalosti programovania či elektroniky, všetko potrebné si vysvetlíme. Stačí si len doniesť vlastný počítač (s nabíjačkou a s ľubovoľným operačným systémom).

Pre koho sú stretnutia určené:
Pre všetkých! Pohrať sa s elektronikou a naučiť sa niečo môžu rovnako žiaci ako aj zamestnaní. Toto nie je workshop len pre informatikov, vítaní sú aj matematici, ekonómovia, medici, architekti, atď. Stačí len chuť pričuchnúť niečomu novému. Ako využijete získané zručnosti je už na Vás (v domácnosti, škole, práci, …)
Obzvlášť vítaní sú učitelia zo stredných a základných 🙂

Workshop je súčasťou série MicroPython workshopov vo FabLabe organizovaných v spolupráci s Marekom Mansellom (http://marekmansell.sk/) a občianskym združením SPy, o.z. (https://spy.python.sk/). Účasť na predchádzajúcich workshopoch nie je nevyhnutná, budeme postupovať takým tempom, aby sa chytili aj začiatočníci.

Ak už máte nejaký vyhliadnutý projekt a chceli by ste sa poradiť ako začať, radi Vám vo voľnej diskusii po workshope pomôžeme.

Stačí ísť na Facebook, kliknúť na „Zúčastním sa“, žiadna iná registrácia nie je potrebná.

 

Poznámka z FB: Tesi nas velky zaujem, ale zial mame len 20 stavebnic. 😐
Kto pride neskor, bude len divakom 

Facebook