Prednáška / Košice

TEDxKošice 2023

Podnikateľka. Zdroj: iStockphoto.com

Ilustračný obrázok. Zdroj: iStockphoto.com


Toto podujatie už prebehlo.

Témou tohtoročného TEDxKošice sú hranice.

Hranice poznáme najmä z geografie ako čiary, ktoré oddeľujú krajiny a ktoré sa postupom času menia na základe rôznych historických udalostí. Sme definovaní územím, na ktorom sme sa narodili? Aká je rola hraníc v čase vojny alebo v kontexte klimatickej krízy? Hranice však chápeme ako širší pojem. My sami máme určité hranice, určitú komfortnú zónu, ktorú sa snažíme prekračovať a posúvať sa tak ďalej. Aké sú naše hranice poznania? Hranice komunikácie? Hranice morálky? Ktoré hranice je potrebné prekonať a naopak, ktoré nesmieme nikdy prekročiť? V posledných rokoch nové technológie ako umelá inteligencia zdolávajú hranice, o ktorých sme donedávna ani nesnívali. Aké možnosti nám to otvára? A aké nebezpečenstvo z toho vyplýva?

Pozývame vás na TEDxKošice 2023 kde prostredníctvom inšpiratívnych príbehov od výnimočných rečníkov a rečníčok preskúmame hranice v nás, i tie naokolo.

Kedy a kde sa TEDxKošice 2023 uskutoční

Podujatie sa uskutoční 15. apríla 2023 v Kasárňach/Kulturparku, Kukučínova 2 v Košiciach. Vstupenky si bude možné zakúpiť čoskoro.

Viac info

http://www.tedxkosice.sk/