Workshop /

registrácia|workshop|Workshop (nielen) pre OA časopisy (2018)


Toto podujatie už prebehlo.

Centrum vedecko-technických informácií si dovoľuje pozvať Vás na

Workshop (nielen) pre OA časopisy, ktorý sa bude konať 19. apríla 2018 v budove CVTI SR v Bratislave, 8.30 – 15.00 hod.

Workshop je určený nielen pre vydavateľov a editorov vedeckých časopisov, ktorí vytvárajú podmienky pre Open Access publikovanie, ale aj ostatným záujemcom o túto tému.

Hlavným cieľom workshopu je zdieľať najdôležitejšie informácie o publikovaní cestou „otvoreného prístupu“ v akademickom prostredí na Slovensku, o podmienkach, ktoré má spĺňať časopis, aby mohol byť zaradený do citačných databáz (WOS), OpenAIRE – projekte na podporu otvoreného prístupu, o DOI (digital object identifier) a ochrane autorského diela v digitalizovanej podobe. Ďalej sa podelíme o konkrétne skúsenosti z praxe na vybraných vysokých školách.

Svoju účasť potvrdili zahraniční aj slovenskí lektori. Po prednáškach Vás srdečne pozývame na Open Café, kde budete môcť získať ďalšie zaujímavé informácie a odpovede na Vaše otázky priamo od jednotlivých lektorov.

Účasť na workshope podlieha registrácii, ktorú je možné uskutočniť na stránke http://openaccess.cvtisr.sk/podujatia-2/workshop-nielen-pre-oa-casopisy/ najneskôr do 16. 4. 2018. Účasť na workshope je zdarma.

Viac informácií