Festival, Výstava, Workshop / Pezinok

Pezinský Permoník 2023

Plagát podujatia: Pezinský Permoník 2023

Pezinský Permoník 2023. Zdroj: geoparkmalekarpaty.sk


Toto podujatie už prebehlo.

Pezinský Permoník je Malokarpatská výstava a burza minerálov, fosílií a drahých kameňov a aj kultúrne podujatie, ktoré sa koná pravidelne každý rok v auguste počas 3 dní. V meste Pezinok má toto podujatie dlhoročnú tradíciu a v roku 2023 odštartuje už 27. ročník.

Kedy a kde sa Pezinský Permoník uskutoční

Podujatie sa uskutočí v termíne 18. – 20. augusta 2023 v Pezinskom kultúrnom centre, Holubyho 42, Pezinok.

Čo vám Pezinský Permoník prinesie

Permoník prináša okrem množstva fascinujúcich výstav kde návštevníci objavujú čaro toho najkrajšieho čo zem vydala i predajnú burzu na ktorú chodia vystavovatelia a predajcovia nielen zo Slovenska, ale i z Českej Republiky, Poľska, Maďarska a Nemecka. Veľa z nich je vášnivých zberateľov a cestovateľov a môžete sa od nich dozvedieť čo Vás zaujíma v rámci mineralogickej tematiky. Nájdeme tu vzácne kúsky zo všetkých kútov sveta o ktorých sa môžeme dozvedieť zaujímavé informácie, miesta kde boli objavené a pre tých, ktorý idú viac do hĺbky i o ich účinkoch a využití v každodennom živote. Návštevníci si z burzy môžu odniesť krásne kúsky v podobe minerálov a skamenelín, ale i šperky vyrobené z týchto vzácnych kameňov.

Súčasťou podujatia je i bohatý kultúrny program a práve preto je určený pre všetky vekové kategórie kde si každý nájde niečo pre seba, či už to bude malý objavovateľ tajov minerálov, dáma, ktorá bude chcieť rozšíriť zbierku svojich šperkov alebo nadšený zberateľ neopracovaných kameňov alebo ten koho fascinujú skameneliny, ktoré majú milióny rokov. Taktiež to môže byť skupinka priateľov, ktorí si chcú užiť letnú atmosféru pri príjemnej hudbe, vychutnať si kvalitné vínko, vybrať si niečo pre seba zo sprievodného programu a zabudnúť na každodenné starosti.

Sprievodné podujatia

  • Tradičné pouličné ryžovanie zlata, kde si deti i dospelí môžu vyskúšať ako náročne môže byť vyryžovať si čo i len kúsok zlata.
  • Hudobný program a vystúpenia rôznych skupín.
  • Fascinujúce výstavy.
  • Divadielko a kreatívne dielničky pre deti.

Viac info

https://geoparkmalekarpaty.sk/podujatia/pezinsky-permonik/

https://www.facebook.com/geoparkMK