Výstava / Košice

Orchidey – skvosty v ríši rastlín

Plagát výstavy: Orchidey – skvosty v ríši rastlín

Toto podujatie už prebehlo.

Na 11. ročníku výstavy návštevníci uvidia viac ako 700 rastlín z vyše 100 botanických druhov, kultivarov alebo hybridov z 15 rodov orchideí, ako napr. najznámejšie pestovaný lišajovec, dendróbium, vanda, cymbídium alebo črievičkovec.

Kedy a kde sa výstava Orchidey uskutoční

Výstava potrvá do 19. marca 2023 a záujemcovia ju môžu navštíviť denne od 9. do 17. hodiny v expozičnom skleníku na Mánesovej 23 v Košiciach. Súčasťou výstavy bude aj predaj orchideí vo vestibule budovy.

Sprievodný program

Program tohtoročnej výstavy bude spestrený sprievodnými aktivitami. V sobotu 11. marca 2023 prebehne výtvarný workshop pod vedením výtvarníčky Ester Šefčíkovej. Kapacita účastníkov workshopu je obmedzená, preto je potrebné zakúpiť si lístky prostredníctvom portálu tootoot.fm. V sobotu 18. marca 2023 o 14. hodine ponúkame záujemcom ukážky aranžovania orchideí pod vedením floristu Miroslava Vargu.

Čo nájdete na výstave

Medzi orchideami môžeme nájsť rastliny od miniatúrnych jedincov až po veľké trsy rastlín. Rastliny z rodu Oncidium patria medzi najmenšie orchidey zastúpené na výstave. Oncidium ´Twinkle´ vzniklo krížením, ktoré prinieslo množstvo farieb od bielej po červenú.  Najznámejší kultivar je biely a poznáme ho pod názvom Voňavá fantázia.

Viac info

https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada/actuality/orchidey-skvosty-v-risi-rastlin/