Súťaž / celé Slovensko

Misia Mars 3

Podujatie: Misia Mars 3

Toto podujatie už prebehlo.

Vedeli by ste žiť na Marse? Ak máte nápad, ako prežiť na červenej planéte, pripravte projekt na simulovanú marťanskú misiu. Svetoznáma astrobiologička Michaela Musilová, veliteľka misií, zrealizuje víťazný projekt vo výskumnej vesmírnej stanici na Havaji.

Termín súťaže

18. február – 9. máj 2021

Čo je Misia Mars?

Výskumná vesmírna stanica, v ktorej prebiehajú marťanské misie, sa nachádza na svahoch najväčšej činnej sopky na svete, Mauna Loa na Havaji. Lokalita je totiž zložením hornín veľmi podobná Marsu. Misia Mars je prestížna náučná súťaž pre stredoškolských študentov s celosvetovým ohlasom, ktorú organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity (SOSA). Víťazný projekt zrealizuje na simulovanej marťanských misii svetoznáma astrobiologička Michaela Musilová spolu s tímom medzinárodných vedcov.

Čo môžete vyhrať?

  • Výlet do Európskeho centra vesmírneho výskumu a technológií (ESTEC) v Holandsku, ktoré je hlavným vývojovým a testovacím centrum Európskej vesmírnej agentúry (ESA) pre kozmické lode a vesmírne technológie. K tomu získate Datart poukážky na nákup v hodnote 300 eur pre učiteľa a 100 eur pre každého študenta v tíme, pre školu elektronická stavebnica Boffin 750 a ročné printové predplatné časopisu Quark.
  • Poukážku na nákup v Datart v hodnote 200 eur pre učiteľa a 50 eur pre každého študenta v tíme. Pre školu elektronická stavebnica Boffin 750 a ročné elektronické predplatné časopisu Quark.
  • Poukážku na nákup v Datart v hodnote 100 eur pre učiteľa a 25 eur pre každého študenta v tíme. Pre školu elektronická stavebnica Boffin 750 a ročné elektronické predplatné časopisu Quark.

Pre koho je súťaž určená?

  • pre stredoškolákov

Zaujímate sa o prírodné vedy a techniku a máte ambície využiť svoje vedomosti a talent aj za hranicami Zeme?

Do súťaže sa môžete zapojiť ako jednotlivec alebo tím pozostávajúci z maximálne piatich študentov, ktorý si určí garanta projektu – učiteľa. Pod jeho vedením bude usmernený a zabezpečený proces vytvorenia konkrétneho projektu. Jeden učiteľ môže byť garantom viacerých projektov, ako i jeden tím môže vytvoriť viac projektov.

Budete mať jedinečnú možnosť spolupracovať s uznávanou mladou vedkyňou, koordinovať s ňou svoj projekt a zadávať jej inštrukcie priamo počas simulovanej marťanskej misie.

Viac informácií

https://www.misiamars.sk/