Prednáška / celé Slovensko

IT Čajovňa – Chcem do IT, ako na to a bude ma to vôbec baviť?


Toto podujatie už prebehlo.

Vážení žiaci 2. stupňa základných škôl a žiaci stredných škôl, v rámci projektu IT Akadémia –  vzdelávanie pre 21.storočie Vás pozývame do našej ONLINE IT čajovne:

Chcem do IT, ako na to a bude ma to vôbec baviť?

Aká je realita práce v IT? Aké sú jej výhody ale i tie menej zábavné stránky? Povieme si, čo potrebujete na to, aby sa vám v tejto oblasti darilo a zároveň vás to i čo najviac bavilo. Ako začať, ak zatiaľ ani netušíte, čo skratka IT znamená (nie, naozaj nie je neskoro) a ako sa pohnúť ďalej bez zbytočných chýb a straty času.

Platforma: ZOOM   

Prihlasovacie údaje zašleme len prihláseným žiakom 18.12.2020 na zadaný email v prihláške (prosíme žiakov, aby si skontrolovali aj priečinok SPAM)

Prihlasovanie do 18.12.2020

Prihlasovanie

 

Sprevádzať Vás bude lektorka Iveta Tonhauserová – Vyštudovala Fakultu elektrotechniky a informatiky na Technickej Univerzity v Košiciach a ako softvérová inžinierka pôsobí už 14 rokov. Aktuálne sa venuje full stack softvérovému vývoju v americkej spoločnosti GoHealth, no má za sebou spolupráce na širokom spektre medzinárodných či lokálnych projektoch na Slovensku a vo Fínsku. Vo voľnom čase sa aktívne venuje dobrovoľníctvu, spolupráci s rôznymi neziskovkami a mentoringu. Okrem toho vedie košickú pobočku organizácie PyLadies a chce dokázať, že aj programovanie môže byť zábava, ak viete, ako na to.