Seminár / celé Slovensko

Hráme sa s dátami v JypyterLab notebookoch

Podujatie: Hráme sa s dátami v JypyterLab notebookoch

Toto podujatie už prebehlo.

Na tomto webinári budeme pracovať s dátami o počasí a aktuálnej covidovej situácii. Budeme sa ich snažiť pochopiť tým, že si ich nakreslíme a poobzeráme si ich z rôznych strán v jednoduchých interaktívnych dashboardoch. To všetko v jazyku Python pomocou notebookov JupyterLab z pohodlia vášho webového prehliadača.

Počas webinára budeme pracovať v online prostredí JupyterLab na serveri https://hub.feelmath.eu. Nemusíte si teda nič inštalovať. Ak sa však chcete prakticky zapojiť, mali by ste rozumieť aspoň základom jazyka Python.

Kedy

10.2.2021 o 15:00

Kde

https://meet.jit.si/iot-webinar

Lektor

Michal Kaukič

Viac info

http://www.namakanyden.sk/webinare/2021/02/04/jupyterlab.html

Počas webinára budeme pracovať s reálnymi dátami, ktoré sa budeme snažiť vizualizovať do vlastných dashboard-ov. Výsledné dashboard-y si môžete pozrieť už teraz. Takže:

Aby sme sa zbytočne nezdržiavali, pred webinárom si pozrite toto krátke 13 min video, ktoré vzniklo ešte pred vianocami. V ňom vám Mišo ukáže základy používania Jupyter Notebook-ov. Všetko si môžete skúšať naživo na serveri https://hub.feelmath.eu. Oproti videu v ňom nájdete aj údaje pre tento webinár. Odporúčame vám však pozrieť sa aspoň na Úvod. Nebojte se experimentovať, nič nemôžete pokaziť. Veci, kde si skúšate, žijú dva dni a potom zmiznú 🙂