Výstava / Bratislava

Cosmos Discovery

Banner podujatia: Cosmos Discovery

Toto podujatie už prebehlo.

Svetová výstava Cosmos Discovery mapuje pilotované lety do vesmíru od ich počiatkov až po súčasné aj plánované misie. Zoznámte sa s prvými vesmírnymi rokmi, najdôležitejšími míľnikmi povojnovej histórie ľudstva, aj najnovšími projektmi a víziami. Prežite naozajstné príbehy hrdinov, ktorí prekročili hranicu atmosféry. Dotknite sa Mesiaca, vstúpte na palubu vesmírnej stanice, zažite najväčšie dobrodružstvo ľudstva na vlastnej koži. Výstava Cosmos Discovery vznikla v spolupráci s NASA, svetovými, českými a slovenskými odborníkmi.

Kedy a kde sa Cosmos Discovery uskutoční

Svetová výstava Cosmos Discovery bude prebiehať v Incheba Expo Bratislava v hale B2 od 1. októbra 2022do 2. júla 2023 (termín predĺžený).

O výstave

Výstava bude mať rozlohu viac ako 2 000 m2. Tešiť sa môžete na stovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných vesmírnych letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Uvidíte ruský Sputnik, Lajku, Gagarina, či americkú raketu Mercury. Nebude chýbať lunárny program Apollo, ale i ruský Lunochod, obrovský model rakety Saturn alebo originál ruského Soyuzu. Pestrá je aj prehliadka vesmírnych skafandrov. Najväčšiu pozornosť upútajú časti vesmírnych lodí a vesmírnych staníc, či riadiace stredisko v Houstone.

Výstava je spoplatnená.

Viac info

https://www.cosmosbratislava.sk/

https://www.facebook.com/CosmosDiscoveryBA/