Konferencia / celé Slovensko

Ako zlepšiť duševné zdravie spoločnosti?

Koncept duševného zdravia. Zdroj: iStockphoto.com

Toto podujatie už prebehlo.

Pandémia ukázala, že duševné zdravie je dôležité pre každého jednotlivca. Ako ale zlepšiť duševné zdravie spoločnosti ako celku?

Kedy a do čoho inteligentne investovať, aby zmena bola trvalá a rýchla? Významní spíkri ukážu, že duševné zdravie poskytuje overené nástroje na zlepšenie stavu nielen jednotlivca, ale aj celej spoločnosti.

Medzinárodnú konferenciu o duševnom zdraví organizujeme v období turbulentných zmien s cieľom pomôcť presadiť konkrétne programy, ktoré majú šancu zásadne otočiť smerovanie slovenskej spoločnosti tak, aby bola duševne zdravšia. Spoločenské neduhy ako extrémizmus, nedostatok empatie a spolupráce, konšpiračné tendencie, netolerancia voči menšinám, stereotypizácia a predsudky, úzko súvisia s našim duševným zdravím. Reforma systému zdravotnej starostlivosti sa v týchto chvíľach začína formulovať a je veľmi dôležité, aby sa limitované zdroje určené na ňu použili na konkrétne funkčné riešenia, ktoré pretrvajú.

Pre koho je konferencia určená?

Konferencia je určená pre profesionálov v oblasti duševného zdravia, politikov, štátnych úradníkov, neziskové organizácie a všetkých, ktorí majú ambíciu prispieť k systémovým zmenám v oblasti starostlivosti o duševné zdravie.

Kedy

8. október 2021, online.

Registrácia a viac info

https://dninezabudiek.sk/konferencia.html