Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Na žiadosť o Štipendium Martina Filka zostáva necelý týždeň

VEDA NA DOSAH

Absolventi tohto grantového programu budú mať zaistenú prácu vo verejnej správe.

Banner k Štipendiu Martina Filka_kresba siluety muža, ktorý číta knihu a zemegule. Zdroj: MŠVVaŠ

Zdroj: MŠVVaŠ

Ešte do 3. mája je možné uchádzať sa o Štipendium Martina Filka. Finančná podpora je určená pre slovenských študentov, ktorí študujú na najlepších svetových univerzitách alebo sa ešte len o štúdium uchádzajú, prípadne sú už prijatí.

Vďaka grantovému programu pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe budú mať okrem toho po návrate domov zaistenú prácu vo verejnej správe.

Podmienkou je, aby vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2021 alebo do 200. miesta v rebríčku RePEc.

Štipendium môže pokryť študijné náklady na dva ročníky

Štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Podporení žiadatelia sa zároveň zaviažu odpracovať tri roky v štátnej správe.

V tomto roku sa výber uskutočňuje na 28 možných pozícií v ministerských analytických centrách a inštitútoch, na Úrade vlády SR a na Úrade priemyselného vlastníctva SR.

Podrobnejšie informácie vrátane vzoru žiadosti nájdu uchádzači na webovej stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR tu.

Kto bol Martin Filko

Martin Filko († 35) bol hlavným ekonómom Ministerstva financií SR a riaditeľom Inštitútu finančnej politiky ministerstva financií, ktorý v roku 2016 tragicky zahynul pri plavbe na kanoe na Dunaji. Riadil sa životným krédom: „Poslanie má každý z nás.“ To v jeho prípade znamenalo presadzovanie verejného záujmu občanov tejto krajiny a zdravé verejné financie. Filkovo poslanie je pretavené aj do tohto programu, ktorého cieľom je posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe a v záujme skvalitnenia tvorby verejných politík umožniť štátnej správe získať pre prácu absolventov popredných zahraničných vysokých škôl.

Zdroj: TS MŠVVaŠ (GL)

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky