Ako sa zapojiť do chemickej olympiády? Ako sa čo najlepšie pripraviť na riešenie náročných úloh? Ako prebieha výber slovenského reprezentačného tímu? Čo zažili naši reprezentanti na 55. Medzinárodnej olympiáde v Zürichu? Ako vyzerá deň na letnej škole? A akým výzvam čelí chemická olympiáda samotná?
Kedy a ako sa prednáška a diskusia uskutoční
Príďte si vypočuť prednášku a diskusiu v stredu 7. februára o 14:00 online, prostredníctvom MS Teams.
Kto bude prednášať
Predseda Slovenskej komisie Chemickej olympiády doc. RNDr. Martin Putala, PhD. a spoluorganizátorka minulého ročníka Letnej školy chemikov Mgr. Jela Nociarová, PhD., predstavia možnosti, ktoré študentom základných a stredných škôl ponúka chemická olympiáda a podporné aktivity pre mladých chemikov (Letná škola chemikov, Letná škola mladých chemikov, PopChemOl – prípravné semináre s autormi úloh pre riešiteľov chemickej olympiády a ChemoUK – korešpondenčný seminár).
O Chemickej olympiáde
Chemická olympiáda je jedna z najstarších predmetových olympiád a v tomto roku vstupuje už do svojho 60. ročníka. Zapája sa do nej takmer 5 000 riešiteľov v 5 kategóriách na základných školách, gymnáziách a stredných odborných školách s chemickým a zdravotníckym zameraním. Tí najlepší z najlepších sa zúčastňujú aj medzinárodných súťaží: pre gymnazistov je to Medzinárodná chemická olympiáda (po minuloročnej ceste do relatívne blízkeho Švajčiarska, link: https://www.icho2023.ch/, čaká na tohtoročných reprezentantov exotický Rijád v Saudskej Arábii, link: https://www.icho2024.sa/), študenti stredných odborných škôl súťažia na Grand Prix Chemique, ktorá sa koná každá dva roky.
Viac info
https://schems.sk/chemicka-olympiada-a-suvisiace-vzdelavacie-aktivity-pre-mladych-chemikov/