Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Noc Architektúry 2018 v Bratislave

Marta Bartošovičová

Fakulta architektúry STU na Námestí Slobody 19 v Bratislave

Noc Architektúry 2018 sa uskutoční vo štvrtok 15. 2. 2018 od 17.00 v priestoroch Fakulty architektúry STU v Bratislave na Námestí Slobody 19. Počas podujatia sa celý objekt fakulty zmení na krajinu plnú vystavených ateliérových prác študentov.

Hlavným cieľom multižánrovej platformy je ukázať odbornej i širokej verejnosti výsledky tvorby rozsiahleho spektra projektov, ktoré boli vytvorené na pôde Fakulty architektúry STU v Bratislave v ostatnom semestri.

Práce najmladšej generácie architektov vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej ceny CHEDDAR, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách Architektúra, Urbanizmus a Dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe. 

Porota hodnotí práce študentov

Zimná Noc Architektúry sa bude niesť v duchu diskusie o architektonických súťažiach, ktoré sú v súčasnosti jednou z najpreberanejších tém tejto oblasti. 

Výstavu študentských prác bude dopĺňať bohatý sprievodný program. Úspešnú interpretačnú knižnú publikáciu Vladimír Dedeček odprezentuje a pokrstí autorka knihy Monika Mitášová. Vo formáte 15Minútovky sa dozvieme viac o inšpiratívnych projektoch a iniciatívach, ktoré sa zaoberajú témou architektonických súťaží.

Foto z dánskeho architektonického ateliéru COBE

Jedným z hlavných bodov programu bude prednáška zástupcu dánskeho architektonického ateliéru COBE Thomasa Krarupa, ktorý je partnerom a šéfom projektovej časti Kodanskej pobočky.

Ateliér COBE je progresívna a súčasná komunita architektov, ktorá sa zameriava na architektúru a dizajn od budov, cez verejný priestor až po rozsiahle urbanistické plánovanie.  Architektúra, ktorú tvoria sa v rozličných mierkach snaží o čo najlepšie pochopenie kontextu práve skrz sociálnu interakciu. Týmto prístupom ateliér dosiahol úspechy skrz viaceré víťazné a oceňované projekty na národnej aj medzinárodnej úrovni.

Program podujatia Zimná Noc Architektúry 2018 dňa 15. februára 2018:

17.00 hod. (foyer) Otvorenie
17.30 (119) prof. Pavel Gregor – Detaško
18.00 (aula) 15minútovky: Superstudio Contest, Peter Lényi / 2021, CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Penta Real Estate
18.00 (1.podesta vpravo) Design sketch battle
18.00 (119) Plán Bratislava
19.00 (133) Pechtle – Mechtle
19.30 (aula) odovzdávanie študentskej Cena Cheddar
20.00 (aula) Prednáška COBE architects
22.00 Hudobný program (FUGA x Bukowski Bar) Clash of architects (VSA vs. gutgut) EMONOIZBOYZ, Bobsan, Multipla Selektors (Ruman z Billy Barman & Andreas z TALKSHOW Dj set)

Noc Architektúry 2018 winter edition organizuje tím Archtung s podporou Fakulty architektúry STU v Bratislave.  Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt finančne podporila spoločnosť Penta Real Estate. Mediálnymi partnermi podujatia sú portál Archinfo.sk, časopis Atrium, stránka BratislavaYIMBY, časopis ERA21 a Rádio_FM.

 

Zdroj informácií a foto: FA STU v Bratislave, Ateliér COBE a Facebook Cena Cheddar

Spracovala a uverejnila: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky