Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Staň sa vynálezcom snov

VEDA NA DOSAH

súťaž MyMachine

„Staň sa vynálezcom snov“ znie naozaj lákavo. Pokiaľ vás bavia konštrukčné úlohy alebo produktový dizajn a zároveň máte radi výzvy a hľadáte príležitosti, zapojte sa do projektu MyMachine – ročník 2018/2019. Stačí mať úprimnú zanietenosť pre projekt a tvorivú prácu.

MyMachine je vzdelávací program podpory tvorivého myslenia detí a mládeže. Jeho metodológia je rozdelená na tri fázy, ktoré prebiehajú počas jedného akademického roka. Vo fáze myšlienky deti na základných školách vymýšľajú a prezentujú formou kresieb svoje vysnívané vynálezy. Vo fáze konceptu sa návrhom detí venujú študenti vysokých technických škôl a produktového dizajnu. Tí navrhujú možnosti ich skonštruovania, vypracúvajú plány a modely. V poslednej fáze sú technické výkresy a rozpracované riešenia odovzdané študentom stredných odborných škôl technického zamerania, ktorí na ich základe zostroja funkčné prototypy.

Záujemcova môžu rátať s účasťou na medzinárodne oceňovanom programe MyMachine a certifikátom o jeho absolvovaní, získajú skúsenosť prepojenú s praxou, budú mať možnosť pracovať na kreatívnom a zároveň zábavnom zadaní, tiež šancu dostať sa do povedomia nadnárodných firiem, ktorí hľadajú talenty či ojedinelé školenie v oblasti kreativity.

Organizátori požadujú úprimnú zanietenosť pre projekt a tvorivú prácu. Prednášky o tvorivosti sú prístupné pre všetkých záujemcov a študentov bez rozdielu na účasti projektu.

Počas posledného ročníka žiaci a študenti predstavili lietadlový sadzač, upratovací stroj, hru samochodník aj prenosnú šmýkačku.

 

Informačný a foto zdroj:

http://www.sjf.tuke.sk/52-aktuality/926-projekt-mymachine

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky