Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Aplikácia Vystri sa! bude čoskoro spustená

VEDA NA DOSAH

ukážka aplikácia Vystri sa!

Prípravy ohľadom fyzioterapeuticky orientovanej aplikácii Vystri sa! sú v záverečnej fáze. Produkt je takmer hotový a má pár týždňov do spustenia. Ako potvrdil jeden z tvorcov projektu Patrik Konrády, podarilo sa im už uzavrieť kľúčové partnerstvá s IT firmami, tiež Slovenskou komorou fyzioterapeutov a aj s najväčšou zdravotnou poisťovňou v SR. 

Jeden z dôležitých medzníkov pre tento projekt je aj fakt, že sa stal súčasťou 1. tréningovej periódy Playpark Bratislava. Je to miesto pre zvyšovanie zručností budúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších krajinách EÚ. Projekt Vystri sa! tak má miesto v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (InQb).

ukážka aplikácia Vystri sa!Táto fyzioterapeuticky orientovaná aplikácia má pomôcť zrýchliť celý proces diagnostiky a vďaka mnohým funkciám, ako je meranie dĺžok, vzdialeností a uhlov, má umožniť získať lepší prehľad o zdraví človeka. Projekt Vystri sa!, ktorého spolutvorcom je okrem Patrika Konrádyho aj Ján Široký, sa skladá z dvoch častí. Jednou je aplikácia a druhou webová stránka. Jej tvorcovia chcú ľuďom pomôcť diagnostikovať svoj problém pohybového aparátu. Webová stránka má slúžiť na vyhľadanie odborníka vo svojom okolí. „Som študentom fyzioterapie a denne sa stretávam s bolesťou v praxi. Spolu so spoluautorom myšlienky, Jánom Širokým, ktorý ku mne pravidelne chodieva na masáže, sme rozoberali tému ako inovatívne pomôcť ľuďom  s  problémami, ktoré ich trápia,“ hovorí Patrik Konrády. Medzi tie radí napríklad zlý stereotyp chôdze alebo zlý postoj pri práci.

Vysvetlil, že ich cieľom je urobiť celú aplikáciu čo najjednoduchšie, aby bola dostupná pre bežných ľudí. Vďaka sprievodným videám chce uľahčiť prácu s aplikáciou. Princíp diagnostiky funguje nasledovne: Vybodujete si body na tele, potom si odfotíte postúru tela a cez aplikáciu zistíte anomálie v postoji. Následne si budete môcť nájsť odbornú pomoc vo svojej blízkosti.

Aplikácia Vystri sa! je vhodná pre „múdre“ zariadenia ako sú mobily, tablety a počítače. Jednoducho si ju stiahnete do telefónu či tabletu a môžete začať testovať. Jej veľkým benefitom je jednoduchá a prehľadná grafika. Cieľom tvorcov je dať podnikateľom (fyzioterapeutom, športovým lekárom, trénerom, učiteľom, aj obyčajným ľudom) nástroj, ktorý im uľahčí nielen každodenný život, ale dá im aj spätnú väzbu o ich aktivitách ohľadom zdravia ich zverencov. Vďaka tomu majú mať možnosť lepšie a efektívnejšie pripravovať cvičebné jednotky, cieliť rast svalstva, riadiť procesy, a teda zlepšovať celé držanie tela a zdravotný stav.

************************************************

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). Je to miesto pre zvyšovanie zručností budúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 regiónoch EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

O vstup do Playparku sa môžu uchádzať študenti stredných a vysokých škôl, absolventi vysokých škôl, budúci podnikatelia a iní nepodnikatelia s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek projektu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Playpark Bratislava 12 vybraným účastníkom ponúka miesto na 6 mesiacov v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora STU v Bratislave (InQb), sedem praktických workshopov podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v zahraničí, osobné poradenstvo pre ďalší rozvoj podnikania a tiež účasť na medzinárodnom Playpark pitching finals.

Stačí, ak uchádzač pri vstupe do Playparku Bratislava deklaruje svoj záväzok absolvovať tréningový program a využívať výhody poskytované v rámci tohto programu za účelom skvalitnenia a rozšírenia svojho vedomostného obzoru v podnikateľskej oblasti a zároveň nasmerovať svoj inovatívny zámer k dosiahnutiu hlavných výstupov programu. Počas účasti v 1. tréningovej perióde Playparku Bratislava má úspešný uchádzač za úlohu napísať podnikateľský plán, ktorý spolu s pitch videom a účasťou na lokálnej súťaži podnikateľských nápadov, prípadne účasťou na Playpark pitching finals v Stuttgarte, budú hlavnými výstupmi.

V rámci 1. tréningovej periódy je možné prihlásiť sa do 1. novembra 2017. Pre výzvy do 2. (jar – leto 2018) a 3. (jeseň 2018 – jar 2019) tréningovej periódy treba sledovať informačné kanály partnerov projektu.

Viac informácií o projekte

 

Informácie a foto poskytol: Patrik Konrády, tvorca aplikácie Vystri sa!

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky