Preskočiť na obsah Preskočiť na pätu (NCP VaT)
VEDA NA DOSAH – váš zdroj informácií o slovenskej vede

Aplikácia, ktorá vyhľadá jedlo podľa vašich preferencií

VEDA NA DOSAH

ukážka aplikácie

Vyhľadávaniu reštauračných zariadení a jedla odzvonilo. My Food Court vám odporučí jedlo podľa vašich preferencií. Vďaka polohe smartfónu zobrazí len reštauračné zariadenia vo zvolenom okruhu. Taká jestručná charakteristika projektu My Food Court, pričom jej tvorcovia sľubujú, že táto aplikácia dokáže oveľa viac…

Aplikácia bola prezentovaná na finále tých najlepších tohtoročných projektov, ktoré sa uskutočnilo začiatkom júna 2017 na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. Išlo o TOP aktuálne aplikácie a IT projekty, z ktorých niektoré sa v minulé roky podarilo premeniť na start-upy.

Medzi projektmi, ktoré boli predstavené, je teda aj projekt My Food Court. Zastrešuje ho tím v zložení Jozef Balún, Martin Prekala, Miroslav Rác, Matej Schwartz, Štefan Schwartz, Igor Šimko, pričom vedúcim je Michal Kompan. Ako uvádzajú v popise svojho projektu, pri prezentácii sa snažili prerozprávať dramatický príbeh o Milanovi, ktorý je každému z nás podobný viac, ako si myslíme. „Každý deň rieši dilemu, ktorú riešime všetci. Čo budem dnes jesť? Milan už vie, ako na to, zistite to aj vy,“ odporúčajú.

Projekt My Food Court umožňuje vyhľadávanie reštauračných zariadení pod jednou strechou. Užívatelia tejto aplikácie si môžu prezrieť jedálne lístky z množstva reštaurácií na jednom mieste. Jeho tvorcovia mysleli aj na to, že výber jedla či reštaurácie môže byť zdĺhavý proces. My Food Court tak odporučí jedlo podľa preferencií užívateľa. Vďaka polohe smartfónu sa zobrazujú len reštauračné zariadenia v zvolenom okruhu.

„Vieme, že sú dni, kedy máte chuť napríklad na sladký obed. Stačí upraviť filter a zoznam žiadaných jedál máte k dispozícii,“ dodávajú tvorcovia aplikácie My Food Court. Podotýkajú tiež, že zoznam jedál, reštauračných zariadení aj poradcu pri výbere môže mať každý vďaka mobilnej aplikácií vždy pri sebe. „Jednoduché rozhranie či rýchle filtrovanie vás presvedčí o jej každodennom používaní. Neváhajte a vyskúšajte ju,“ uviedli v závere.

 

webová stránka My Food Court

 

Informácie a foto poskytla: Andrea Settey Hajdúchová, manažérka pre komunikáciu, Slovenská technická univerzita v Bratislave

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ SR Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky